Keenias hakatakse kõikjal nõudma vaktsineerimistõendit

Alates 21. detsembrist muutub Keenias pea kõikjal kohustuslikuks vaktsineerimistõendi näitamine. See puudutab muuhulgas sissepääsu hotellidesse, restoranidesse, baaridesse, Keenia rahvusparkidesse, ligipääsu avalike teenuste asutustesse ja liiklemist ükskõik missuguse transpordivahendiga, k.a. boda bodad.

Ka Euroopast Keeniasse reisides on vaktsineerimistõend kohustuslik.

Keenia valitsuse sellise otsuse taga tuleb näha kartust aastavahetuse ees, kus pidustuste käigus võivad reeglid kergelt ununeda ning soovi hoida Ida-Aafrika suurimat majandust töös.

President Uhuru on seadnud eesmärgiks 2021. aasta lõpuks vaktsineerida vähemalt 10 miljonit inimest, kuid seni on Keenia 53 miljonist elanikust vaktsineeritud umbes 2,4 miljonit ehk alla 9% täiskasvanud elanikkonnast. Vaktsineerimise kiirendamiseks korraldatakse Keenias alates 26. novembrist 10 päevane vaktsineerimiskampaania.

Väga õige! Keenias on 1000 korda (sõnadega: tuhat korda) vähem nakatunuid, kui 90% vaktsineeritud Iirimaal ja see on kohe kindlasti piisav põhjus elanikkonna maksimaalseks vaktsineerimiseks.

Pontjomkinid jäävad muidu tööta!

https://pasteboard.co/G2ZHEUrtg3Mq.png