Kingi sõbrale üllatus - tasuta vahemaandumine Islandil

Islandi lennufirma Icelandair on algust teinud teravmeelse reklaamikampaaniaga. Nimelt on kõigil kuni selle aasta lõpuni võimalus kinkida oma lähedastele ja tuttavatele, kes Icelandairiga Euroopa ja USA vahel lendavad, üllatusena unustamatu vahemaandumine Islandil. Icelandair on sotsiaalmeediasse üles laadinud ka videoklipi, kus Seattle'ist Londonisse reisinud fotograaf Kati ootused lühikeseks ümberistumiseks Reykjaviki Keflaviki lennuväljal kujunesid tänu Icelandari kampaaniale 48-tunniseks seikluseks Islandil.

2 ööpäeva jooksul pakuti Katile tõelist gurmeereisi koos Islandi tähtsamate vaatamisväärsuste külastamisega. Näiteks lõõgastuti kuumaveeallikas, ratsutati, küpsetati kuumaveeallikas mahelammast ja rukkileiba ning korjati Islandil kasvavaid marju.

Kes soovib oma sõpradele-tuttavatele Islandil üllatust valmistada, võiks külastada Icelandairi veebilehte Icelandair.com. Ingliskeelsena näeb kampaaniat lennufirma USA või Ühendkuningriikide lehel, soomekeelsena lennufirma Soome lehel.

Üllatuspeatuse võitjad valitakse välja kõigi registreeritud kanditaatide vahel. Osalemine on vaba kõikidele, kuid tingimuseks on vanus vähemalt 18 aastat ja hea põhjendus, miks see või teine inimene on sellise vahemaandumise välja teeninud. Mis veel parem – Surprise Stopover vahemaandumise reeglite kohaselt teenib sellise vahemaandumise välja ka inimene, kes Icelandairile kedagi vahemaandumise vääriliseks soovitas. Paketi sisse kuulub majutus 48 tunni jooksul. Kõik kohapealsed tegevused on Icelandairi kulul, kuid võitjatel tuleb valmis olla, et neid filmitakse.

Icelandairi strateegia ongi suures osas üles ehitatud Euroopa ja USA vahelisele liiklusele. Euroopas on Icelandairil 25 sihtpunkti, USA-s 14. 2013. aastal vedas Icelandair ligi 2,26 miljonit reisijat, mis on võrreldes 2012. aastaga 12% suurune kasv.

Icelandairiga saab pileteid osta kolme mugavusklassi – Economy ehk turistiklass, Economy Comfort ehk kõrgem turistiklass ning Saga ehk äriklass. Tasuta eineid lennureisi vältel pakutakse ainult kõrgemas turistiklassis ja äriklassis. Odavamate piletite omanikud saavad soovi korral einetada raha eest.

Reisijate hinnangud Icelandairile on siiski suhtelised vastandlikud. Lennureisijate kogemusi koondavas Airlinequality foorumis jagunevad arvamused kaheks. Suurem osa reisijaid on lennufirmaga rahul, kuid samas kurdetakse päris palju Icelandairi üsna olematu klienditeeninduse üle.

Meile lähimad lennujaamad, kuhu Icelandair lendab, on Helsingi Vantaa, St. Peterburg Pulkovo, Stockholm Arlanda ja Kopenhaagen Kastrup.

Icelandair oskab sotsiaalmeediat ära kasutada ka mujal. Näiteks hiljuti unustas New Yorgis elav Stepan Hurda Icelandairi lennukisse oma iPadi. Icelandair toimetas kadunud iPadi mehele tagasi, kuid tahvelarvutitga koos saabus hulk selfisid nii Icelandairi kui Reykjaviki lennujaama töötajatest.

Islandi kohta lisaks saab lugeda Iceland Magazine'ist (inglise keeles).