Koh Samui vaevleb turistide puuduse käes

1970-ndatel backpackerite sihtkohana tuntuks saanud Koh Samuil hakkas reisiseltskond muutuma, kui 1989. aastal valmis saarel lennuväli, mis lühendas reisiaega Bangkokist oluliselt. Suurte hotellikettide saabumisega sai Koh Samuist Tai üks populaasemaid rannapuhkuse sihtkohti. Täna ollakse saarel jõudnud punkti, kus puhkajaid napib, kirjutab Bangkok Post. Põhjused: saarel valitseb hotellitubade ülepakkumine, Tai baht teeb reisimise võrreldes varasemaga kallimaks ning lennupiletid Bangkokist Koh Samuile on Tai kallimad (Koh Samui lennuväli kuulub Bangkok Airwaysile, mis on seal sisuliselt monopoolses seisundis).

Koh Samui hotellide täituvus on 2019. aasta viimases kvartalis kukkunud 30% peale. Seda on 20% vähem, kui samas kvartalis aasta varem. Aasta viimastel nädalatel aitavad täituvusnumbrid 90% juures saavutada aasta keskmiseks täituvuseks 50%.

Ka 2020. aasta esimeseks kvartaliks on broneeringuid vaid 35% saadaolevatest tubadest. Veel selle aasta esimeses kvartalis oli täituvus 50-60%. Olukord läheb suure tõenäosusega veelgi hullemaks, sest 2020. aastal lisandub Koh Samuile 1000 uut hotellituba, mis sunnib hotelle hinnasõtta. Koh Samuil on kokku umbes 30 000 hotellituba.