Kopenhaagenis avati uus turistisõbralik metrooliin

Kopenhaagen

Pühapäeval, 29. septembril avati Kopenhaagenis kuninganna Margrethe II ja valitsusliikmete osavõtul Kopenhaageni metroo uus ringliin M3 Cityringen. Uus liin on 15,5 km pikk ja sellel on 17 jaama. Ringliin on ühendatud metroo teiste liinidega ning võimaldab mugavalt sõita Kopenhaageni lennujaamast paljude hotellide ja vaatamisväärsuste lähedale.


Kopenhaageni metroo kaart.

Kui seni sai metrooga VisitDenmarki koostatud Kopenhaageni 12 tähtsamast vaatamisväärsusest vaid 3 juurde, siis nüüd on võimalusi oluliselt rohkem. Ülevaade ringliini lähedusse jäävatest vaatamisväärsustest, allikaks standby.dk.

Sarnaselt teistele metrooliinidele töötab ringliin 24 h ööpäevas, kuid tänu Hitachi juhita metroorongides kasutatavale CBTC tehnoloogiale (Communications-Based Train Control, rongide ja infrastruktuuri vaheline suhtlus, mis võimaldab liikluse paremat juhtimist) võivad rongid vajadusel saabuda iga 80 – 100 sekundi tagant. Rongide maksimumkiiruseks on 90 km/h, keskmine liikumiskiirus aga 40 km/h. Rongis on 3 vagunit, milles on 48 istekohta ja 232 seisukohta.

Kopenhaageni ringliini ehitas Itaalia firma Salini Impregilo, ehitus kestis 8 aastat. Metroo ehitamise suurim väljakutse oli selle rajamine Kopenhaageni ajalooliste ehitiste alla. Järgmisena avatakse 2020. aastal esimene osa M4 liinist, teine osa valmib 2024. aastal.

Huvitava nüansina pole uue liini rongides hetkel mobiililevi. See puudus loodetakse likvideerida järgmise kuue kuu jooksul.

Kopenhaageni metroo kohta leiab rohkem infot nende kodulehel. Piletite ja tsoonide kohta asub info siin. Tallinnast saab Kopenhaagenisse otse lennata LOT-i, SAS-i ja AirBalticuga. Lennuplaan: