Koroonaviirus tekitab Itaalias probleeme

Nädalavahetus oli Põhja-Itaalias päris karm. Itaaliast sai suurim kinnitust leidnud koroonaviiruse juhtumitega riik väljaspool Hiinat. 24. veebruri seisuga oli Itaalias registreeritud 229 nakatumisjuhtu (neist 172 Lombardias) ja 7 inimest on surnud. Tuleb märkida, et kõik surnud olid eakamad ja mitte enam oma parima tervise juures inimesed.

Viiruse leviku takistamiseks on Itaalia võimud Põhja-Itaalias sulgenud 12 väikelinna, kust umbes 50 000 inimesel on keelatud lahkuda. Võitluse viiruse levikuga teeb keerulisemaks see, et seni pole teada, kes on nullpatsient ehk kes ja kust viiruse Itaaliasse tõi. Milanos on palgatud matemaatikuid ja arste, kelle ülesanne on välja töötada algoritm, mille abil saaks kindlaks teha viiruse algallika ja parimad meetmed selle leviku takistamiseks.


Allikas: BBC

Itaalias on ära jäetud paljud üritused, alates Veneetsia karnevalist kuni spordivõistluste ja jumalateenistusteni. Milanos on suletud kuulus toomkirik, muuseumid ja teatrid. Paljud ärid ja restoranid on kinni, ülikoolid ja koolid suletud, töötajatel tuleb kohaneda kaugtööga. Itaaliale on see paras põnts, sest Lombardia ja Veneto moodustavad kahe peale kolmandiku Itaalia majandusest.

Lennuliiklus Milano lennuväljadel ja Veneetsias toimub seni endises graafikus, kuigi lennukid on tavapärsest tühjemad. Kuna paljud Põhja-Itaaliasse lennu broneerinud reisijad on otsustanud reisist loobuda, on mõni lennuk õhku tõusnud vaid 10% lennu broneerinud reisijatega. Kel tulemas lend Itaaliasse, saab lendude toimumist kontrollida Malpensa ja Bergamo lennujaamade kodulehtedel või otse lennufirma kodulehel.

Itaalia meedias leiab elavat kajastust Alitalia lend Roomast Mauritiusele. Tegemist on juhtumiga, kus Mauritiuse võimud teatasid poolteist tundi pärast lennuki maandumist Mauritiusel, et Lombardiast ja Venetost pärit reisijad peavad veetma saarel 2 nädalat karantiinis. Selle peale lendas Alitalia lennuk koos reisijatega Itaaliasse tagasi.

Lennuliiklusest suurem mõju on rongiliiklusele. Rongide väljumisi paljudel liinidel on vähendatud, enne 23. veebruari Trenitalia pileti ostnud saavad soovi korral pileti tühistada ja raha tagasi.

Supermarketites toimub alates reedest toidukraami kokkuostmine ja riiulid meenutavad kohati meie toidukauplusi vene aja lõpus.

Teatavat rahutust on märgata ka Austrias Lõuna-Tiroolides, kus on hakatud suusareise tühistama. Itaalia naaberriigid Austria, Saksamaa ja Šveits pole sarnaselt teistele Euroopa riikidele reisipiiranguid Itaalisse seni kehtestanud.