Kreeka avab 2022. aasta turismihooaja juba 1. aprillil

Kreeka avab järgmise aasta turismihooaja ametlikult 1. aprillil 2022, teatas Kreeka turismiminister Vassilis Kikilias. Tavapärasemast varasema avamise taga on Kreeka oodatust parem 2021. aasta turismisuvi, reisikorraldajate paljulubavad broneeringud järgmiseks aastaks ning valitsuse strateegia turismihooaja pikendamiseks. Hooaja avamine aprillis tähendab, et talveks suletud hotelle hakatakse avama juba märtsis ehk suletud ööbimiskohti on vähem.

Valitsuse plaaniga käsikäes tegutseb ka Aegean Airlines, kes järgmisel aastal alustab hooajalisi lende Tallinna ja Ateena vahel tavapärasest varem, juba 2. aprillil. Lennuplaan on meile üsna tuttav – ikka öised lennud kaks korda nädalas:

  • ATH 23:35 – TLL 02:45+1 TR
  • TLL 03:45 – ATH 07:15 KL

Kreeka 2021. aasta turismihooaeg möödus prognoositust paremini, mis pani Kreeka valitsuse isegi majanduskasvu prognoose tõstma. Sel aastal peaks oluliselt turismist sõltuva Kreeka turismitulud jääma 12 miljardi euro lähedale, rekordilisel 2019. aastal külastas Kreekat 32 miljonit turisti, kes jätsid Kreeka majandusse 18 miljardit eurot.

2022. aastal peaks Kreeka turismisektor taastuma 2019. aasta lähedases mahus. Kui sel aastal töötati Kreekas kõvasti, et turiste Kreekasse saada, siis nüüd on fookusesse tõusnud Kreeka muutmine aastaringseks sihtkohaks. Võib öelda, et esimene edu on saavutatud – mitmed odavlennufirmad avavad novembris Kreekasse uusi liine.

Sel aastal leidis aset ka omamoodi kurioosium – 2021. aasta juulis oli Kreeka prantslaste hulgas, kes traditsiooniliselt eelistavad suvel puhata oma kodumaal, populaarsem puhkusepaik, kui Prantsusmaa.

Kolm soovitust, planeerides järgmise aasta puhkust Kreekas:

  • Kreekas planeeritavate turunduskampaaniate põhjal võib ennustada, et varakevadel, kui suviseid reisiplaane lukku lüüakse, võib Kreekasse oodata hea hinnaga pakkumisi.
  • Kui leiad hea hinnaga pakkumise, osta see ära ega ära jää lootma, et "ehk tuleb veel midagi head".
  • Sel aastal nähtud hindadega pole kõike alati mõtet võrrelda - ostja poole kaldus turg hakkab peagi rohkem arvestama müüjaga.