Kreeka hakkab välisturiste vastu võtma alates 1. juulist

Kreekas on turismile avanemise loodetud positiivne stsenaarium teoks saamas. Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis teatas, et siseturism käivitub Kreekas 15. juunil, välisturiste hakatakse riiki lubama alates 1. juulist. Samast päevast taastuvad ka rahvusvahelised lennud Kreekasse.

Ühtlasi teatas Kreeka peaminister turismimajanduse soodustamiseks mõeldud ajutistest käibemaksumäärade langetamisest. Alates 1. juunist kuni 31. oktoobrini kehtib Kreekas senise 24% asemel 13% suurune käibemaks ühistranspordile, kohvile ja mittealkohoolsetele jookidele ning vabaõhukinode piletitele. See tähendab, et kõik bussi-, lennu- ja praamipiletid on viie kuu jooskul odavamad.

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks hakatakse lennujaamades tegema pistelisi teste, testimisvõimekust suurendatakse ka peamistes turismikohtades. Võimaliku infektsiooni puhul tegutsemiseks on paika pandud operatiivplaanid (arstid, karantiin, transport jmt).

Kreeka randades tuleb arvestada senisest rangemate meetmetega. 1000 m2 peale lubatakse maksimaalselt 40 inimest, päikesevarjude vahel nõutakse 4 meetrist vahet ja ikka varju all tohib olla kuni kaks lamamistooli. Randades ei tohi müüa pakendamata toitu ega alkohoolseid jooke.

Nädalavahetusel avati Kreekas üle 500 ranna ja kohalikud kasutasid võimalust agarasti ära. See tekitas randa pääsemiseks suisa järjekordi. Distantsihoidmiseks kasutati mõnes rannas isegi droone, kust valjuhääldite kaudu tuletati inimestele ohutusmeetmete vajalikkust meelde.

Võrreldes nii mitmegi teise Lõuna-Euroopa riigiga on Kreeka koroonaviirusega märkimisväärselt hästi toime tulnud. 21.05. seisuga oli Kreekas registreeritud 2850 nakatumisjuhtu ja 166 koroonaviiruse tagajärjel surnut.

Eelmisel aastal külastas Kreekat rekordilised 33 miljonit turisti, sel aastal oldaks ülimalt rahul, kui saabujaid oleks kasvõi kolmandik sellest numbrist. See saab olema sõltuv lennufirmade ja reisikorraldajate tegevusest.