Kreeka restoranid protestivad piirangute vastu

Koroonaviirus annab tunda ka Kreekas. Kuigi nakkusjuhtumite arv pole paljusid teisi Euroopa riike vaadates väga kõrge (11.09 seisuga 27,2 juhtumit 100 000elaniku kohta), hakkas see augustis kasvama. See tõi paljudel Kreeka turimisaartel kaasa täiendavad piirangud. Näiteks Kreetal Heraklionis ja Chanias, Mykonosel, Halkidikil, Parosel, Zakynthosel jm vähendati söögikohtade lahtioleku aegu ning piirati ühte lauda lubatud inimeste arvu neljaga, v.a. lähisugulaste puhul, kui lubatud on kuus inimest.

Paljudele Kreeka restoraniomanikele tundub, et need piirangud on liiast, kirjutab Greek Travel Pages. Protestiks plaanitakse restoranid, kohvikud ja baarid üle kogu riigi hoida suletuna terve nädala jooksul perioodil 16. kuni 22. septembrini.

Lisaks sellele on toitlustajad esitanud terve nõudmiste paketi, kus lisaks piirangute vähendamisele soovitakse muuhulgas toidu ja kohvi käibemaksumäära langetamist 6 protsendini, avalike kohtade maksude külmutamist 2020. aasta lõpuni, suuremat toetust hooajalistele ettevõtetele, palgatoetust ning restoranide arvamist Kreeka Turismiorganisatsiooni alla.

Atika, kus asub ka pealinn Ateena, restoranid on teatanud, et nemad protestiga ei ühine ning Ateena ja selle ümbruse söögikohad jäävad avatuks. Seda vaatamata sellele, et Ateena Kommertskoja andmetel on nõue kõik söögikohad keskööks sulgeda Ateenas viinud nende käibest 20%.