Kreeka terviseminister Vasilis Kikilias teatas 24. augustil uutest meetmetest koroonaviirusega võitlemisel ja tervishoiusüsteemi kaitsmisel. Uued meetmed rakenduvad alates 13. septembrist 2021 ja kehtivad kuni 31. märtsini 2022.
Kreekas on nakatumine praegu ajaloolises tipus ja vaktsineerimistempo jääb Euroopa Liidu keskmisele alla.
Allikas: OurworldindataKreekaga sarnased nõuded avalike kohtade külastamiseks kehtivad veel teisteski Euroopa Liidu riikides. Ülevaate leiab siin.
segregatsioon oma parimas vormis :-))
nakatumise “ajalooline tipp” tähendab aga 3 korda väiksemat nakatumisnäitajat kui see on praegu Israelis, mida on toodud teistele riikidele eeskujuks, kui kôige hoogsamalt vaksineerinud riiki ;-)
numbrid vastavalt 316 ja 906
Täna vôib juba peavoolumeediast lugeda, et vaktsiinid kaotavad toime kiiremini kui seni ennustatud.
Aga tundub, et enamus euroopa riike ongi vôtnud suuna panustada valeledele hobustele, nii et seda tsirkust jätkub tôenäoliselt aastateks, kuni viimaks taibatakse raha ja resurss suunata toimivate ravimite ja ravimeetodite väljatöötamisse ning lôpetatakse meditsiinisüsteemi “optimeerimine” — maakeeli alarahastamine. Värskes kommentaaris viitas TÜ rektor tôigale, et juba enne pandeemiat töötas Eesti haiglates ôdesid vaid kolmandik sellest mahust, mida tervishoiusüsteemis tegelikult vaja läheks.
Aga see on sümptomaatiline enamustele riikidele: peita süsteemsete puudujääkide eest pea liiva alla ning selle asemel keerata kruvisid ja viia läbi mastaapseid inimkatseid toimeainetega, mis ei ole enne massidesse jôudmist läbinud kliiniliste uuringute kolmandat faasi.
Igatahes selge on, et ees ootamas taas “pônevad” ajad,
@Agur Kõrvalekalle algteemast, kuid tahtsin öelda, et huvitavad mõtted. Mina samuti olen imestanud, miks ei panustata vähemalt ravimitele. Üle maailma töötatakse covidi ravimeid välja suure kiirusega, kuid riiklikult panustatakse vaid lühiajalise toimega vaktsiinidele. Kas sellise valiku idee on tõesti meeleheitlik püüd praegust majandussüsteemi vee peal hoida nii kaua kui vähegi võimalik? Meil on vaja pikaajalisi lahendusi ajutise ebamugavuse hinnaga, mitte vastupidi. (pigem retoorilised mõtted)
Sonam, ehk tood sii hulgim näiteid viirusevastastest ravimitest peale Tamifly?