Kreekas valitseb ajalooline kuumalaine

Kreekas valitseb alates 1987. aastast kõige kuumem suveilm, kus temperatuurid ulatuvad üle 40 kraadi. Esmaspäeval polnud Kreeka idaosas asuv Phthiotise piirkond mitte ainult Kreeka, vaid terve Euroopa kuumim koht. Ka Ateenas mõõdeti esmaspäeval ajaloo kõrgeim temperatuur 46,3 °C. Mitmes Kreeka linnas (Sparta, Larissa) mõõdeti temperatuuriks 44 - 45 kraadi. Kogu Kreekas pole päevane temperatuur juba päevi alla 40 kraadi langenud.

Seoses kuuma ilmaga on lühendatud Akropolise ja Kreeka teiste arheoloogiamälestiste külastamisaegu. Kui muidu on Akropolis suvel avatud kella 8 hommikul kuni kella 8 õhtul, siis vähemalt reedeni on Akropolis kella 12 ja 5 vahel kuuma tõttu suletud.

Meteroloogid lähipäevadeks kuumusest leevendust ei luba, pigem läheb ilm veel kuumemaks, seda eriti Kreeka sisemaal, kus temperatuurid võivad tõusta 45 kraadini.

Kuuma ilma tõttu on Kreekas järsult kasvanud elektritarbimine. Esmaspäeval tarbiti Kreekas üle 11 000 megavati, mis on ajaloo kõrgeim. Ilmselt on see rekord tänaseks juba kukkunud.

Kuum ilm on Kreekas kaasa toonud kiire levikuga metsatulekahjud ja seda ka Ateena lähemas ümbruses.