Kütust pole! Kaos Amsterdami lennujaamas.

Amsterdam

Amsterdami Schipholi lennujaam pole päris külalennujaam. Tegemist on Euroopas lendude arvu tiheduselt kolmanda lennujaamaga. Ja siis selgub, et seal pole võimalik lennukeid tankida, sest tankimissüsteemis on mingi viga ja tulemuseks on täielik kaos.

Osad lennufirmad suunasid probleemi ilmnedes lennukid ümber teistele lennuväljadele. Mitmed kauglennud maandusid Amsterdami asemel näiteks Brüsselis, Düsseldorfis või isegi London Gatwickis. Vähemalt 250 lendu tühistati ja üle 400 lennu hilines. Et lennujaama lähedal asuvad hotellid olid enamasti juba täis (suvine reisimise tipphooaeg ikkagi), siis organiseeriti reisijatele lennujaamas magamiseks vähemalt 6000 välivoodit, kuid sellestki jäi vist väheks. Ja nagu arvata võib, on lennujaamas ööbima sunnitud reisijad maruvihased.

Praeguseks on tankimine korda saadud ja lennud taastuvad normaalsesse rütmi. Asja juures on natuke koomiline see, et Schipholis tankimise eest vastutav Aircraft Fuel Supply on KLM-i ja suurte naftafirmade (Schell, BP, Statoil, Esso) ühisfirma. Igal juhul on KLM-i soovitus lennuki asemel rongi kasutada vähemalt osaliselt teoks saanud.