Kuigi Aadria meri on Albaania rannikut kogu aeg uhtunud, pole Albaania rannapuhkuseks just selline valik, mis esimese hooga pähe tuleks. Kuna Albaania on pikka aega olnud turismikaardilt kõrval, siis on see ka mõistetav. Samas on kõik see kiirelt muutumas, sest aina rohkem eurooplasi on hakanud Albaaniat avastama ja Albaanias omakorda on turismipakkumiste hulk kasvamas.
Kõigepealt, Albaanias puudub selline massturismi keskus, nagu seda on näiteks naaberriigis Montenegros asuv Budva. Suured kuurorthotellid pole Albaanias (veel) liiga teravalt teemaks. Pigem leiab pakkumisi omapäi või väiksema grupiga reisijatele. Seega pole Albaania ehk kõige parem sihtkoht, kui otsida paljusid suurtele kuurortpiirkondadele omaseid võimalusi. Albaania pakub pigem võimalust ajas veidi tagasi minna.
Kui Albaania kiirelt kokku võtta, siis oma valgete randade ja köögi poolest sarnaneb see küllalt palju Kreekale – miinus rahvamassid ja kõrged hinnad. Juba 20-30 euroga võib eramajutuses leida väga korraliku pakkumise.
Albaanias randade puudust pole, kuid ilusamaks peetakse lõunapoolsemaid randu Vlorest Sarandani.
14 km pikkune Velipoja (Velipojë) rand Shkodëri lähedal on Aadria mere üks pikimaid. Kunagi oli see piirkond ligipääsmatu militaartsoon, tänaseks on sinna kerkinud arvestatav hulk hotelle. Rannas läheb vesi aeglaselt sügavaks.
Kuna Durres (Durrës) asub pealinna Tirana lähedal, on sealsed rannad Albaania külastatuimad. Sealne 10 km pikkune kuldse liivaga rand sobib hästi ka peredele, kuna vesi läheb aeglaselt sügavaks. Rannas leiab erinevaid tegevusi ning rohkesti söögikohti.
Vlore (Vlorë) linnas ja selle lähiümbruses leiab nii liiva- kui kiviklibuseid randu. Tänu headele ühendustele pealinna Tiranaga on see puhkajate seas samuti küllalt populaarne kant.
Dhermi (Dhërmi) on Albaania ranniku üks külastatumaid kohti. Nagu mujalgi Albaanias, leidub seal avastamiseks erinevaid randu.
Himare (Himarë) on tänu ilusatele randadel Albaania Riviera üks populaarsemaid kohti. Himare ümbrusest leiab üle 10 erineva ranna. Kõige ligipääsetavam on linnas asuv liivarand, muud rannad on enamasti kaljude vahel ja kiviklibused. Teine liivarand on Himarest 4 km kaugusel asuv Livadhi rand.
Paarkümmend kilomeetrit Himarast lõuna poole jääv 7 km pikkusel Borshi valge kiviklibuga rannas pole vaba koha pärast vaja muret tunda. Pingevaba õhkkond, suurte ketipoodide puudumine ning hea hinnaga majutus ja värsked mereannid teevad sellest kohalike ühe lemmikranna.
Sarandat (Sarandët) loetakse Albaania Riviera mitteametlikuks pealinnaks, mille 20 000 elanikule lisandub suvekuudel veel samapalju inimesi.
Päris linna keskel asuv Saranda kiviklibune ja mitte väga suur rand võib suvel olla päris rahvarohke, kuid selle võib võtta baasiks, kust minna teistesse lähedal asuvatesse randadesse.
Kuna Saranda asub vaid 9 km kaugusel Korfust, siis liigub päevas nende vahel hulk laevu. Nii saab Sarandest minna Korfule või Korfult mõne ekskursiooniga Sarandasse. Seda viimast võimalust kasutatakse päris agaralt, sest Sarande kesklinna mitte kõige laiemad tänavad on ekskursioonibusse täis.
Sarandest lühikese bussisõidu kaugusel asuvat Ksamili kutsutakse sageli Albaania Kariibideks või Albaania Maldiivideks. Üldiselt peetaksegi Ksamili türkiissinise vee ja valge liivaga randu Albaania parimateks. Tõsi, enamasti on restoranid rannad okupeerinud ja sageli küsitakse raha lisaks lamamistoolidele ka rätiku liivale panemise eest. Aga läbipaistva veega randade mõnus tunne on väärtus omaette.
Ksamilis on uusi puhkusekortereid ja hotelle kogu aeg lisandumas. Ka söögikohtade valik on üsna suur, kuid suvel võib mõnes kohas laua leidmisega raskusi olla. Ja supermarketist leiab naeruväärse hinnaga päris joodavat kohalikku valget veini.
Augustis võib Ksamilis kitsaks minna, kui linnake on täis Tiranast saabunud puhkajaid.
Albaaniasse on kõige mugavam lennata AirBalticu maist kuni oktoobrini kaks korda nädalas toimuvate hooajaliste lendudega Tiranasse.
Albaanias reisides saab küllalt hästi hakkama ka ühistranspordiga, veelgi suurema vabaduse annab aga rendiauto.