Lennufirmad kaotavad järjest maskikohustusi
veigo
veigo
2. apr 2022 06:00

Euroopa riikides toimuv koroonareeglite lõdvendamine või kaotamine on hakanud jõudma ka lennundusse. Lennufirmad ja lennujaamad on asunud maskikohustust üksteise järel kaotama. Järgnevalt kokkuvõte viimaste päevade uudistest.

Saksamaa lennujaamad

Tulenevalt Hesse liidumaa otsusest ei ole alates 2. aprillist Frankfurdi lennujaamas maski kandmine enam kohustuslik. Lennujaama opereeriv Fraport soovitab siiski maski ka edaspidi kanda, eriti kohtades, kus inimeste vahel pole distantsi säilitamine võimalik.

Maskikohustust pole enam ka Berliini ja Müncheni lennujaamas, kuid näiteks Hamburgis endiselt nõutud.

Skandinaavia lennufirmad

Alates 4. aprillist ei ole mask enam kohustuslik SAS-i, Norwegiani, Flyri ja Widerøe pardal. Skandinaavia-sisestel lendudel kaotati see nõue juba varem, kuid nüüd laieneb see lendudele üle Euroopa. Erandid: lennud Itaaliasse, USA-sse ja Hiina.

LOT

Poolas kaotati maskikandmise kohsutus 28. märtsil. Samast kuupäevast pole näomask enam kohustuslik ka LOT-i lendudel ja Varssavi lennujaamas. Soovitus maski kanda siiski säilib.

Wizz Air

Alates 1. aprillist ei ole mask Wizz Airi lendudel enam kohustuslik. Asjal on aga väike konks - kui lähte- või sihtriik maski nõuab, tuleb pardal maski kanda.

SWISS

Šveitsis ei pea alates 31. märtsist ühistranspordis enam maski kandma ja alates 1. aprillist laienes see ka lennutranspordile. Rahvusvaheliste lendude puhul sõltub maskikandmise kohustus sihtriigi nõuetest.

British Airways

Põhimõtteliselt pole maskikandmise nõuet enam ka British Airwaysi lendude pardal, kuid tulenevalt sihtriigi nõuetest tuleb maski enamasti siiski edasi kanda.

Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased