LOT-i Euroopa-sisestel lendudel nüüdsest erinevad piletitüübid

Poola lennufirma LOT on ilma suurema kärata astunud sama sammu, mida enamik Euroopa traditsioonilise ärimudeliga lennufirmasid tegi juba aastaid tagasi. Lühidalt kokku võttes on tegemist turistiklassi täisteenust sisaldava hinna laialilammutamises erinevateks hinnasegmentideks. Alates märtsist kehtib LOT-i Euroopa-sisestel lendudel kolm erinevat piletitüüpi – saver (säästu), standard ja flex (paindlik).

SAVER

Lihtsaim ja odavaim hinnaklass. Sisaldab käsipagasit kuni 8 kg, jooki ja väikest snäkki ning võimalust teenida marginaalne arv Miles&More püsikliendiprogrammi lennumiile. Kirjade järgi peaks see olema umbes 40% odavam, kui hinnalt järgmine, standard klass. Äraantav pagas on lisatasu eest.

STANDARD

Mõeldud eelkõige neile, kes reisivad äraantava pagasiga. Veidi rohkem Miles&More lennumiile, võimalus valida lennukis istekoht ning pileti ümbervahetamise võimalus lisatasu eest.

FLEX

Piletitüüp neile, kes väärtustavad paindlikkust. Olemas on kõik see, mida pakub Standard, pluss lisamiilid, pileti tasuta muutmine ja tagastamine lisatasu eest.

Veelkord, kõik eelnev puudutab Euroopa-siseseid lende. Kiire võrdluse saab allolevast tabelist,

Kauglennud

Kauglendude (USA, Aasia) puhul sõltub äraantava pagasi hulk ja kaal riigist, kust reis alguse saab ja sellest, mis on reisi sihtpunkt. Alati on pileti hinna sees vähemalt 1 ühik äraantavat pagasit kaaluga kuni 23 kg. Erandiks võivad olla lennud Tel Avivi.

Kauglendudel, mis algavad Eestist, rakendatakse sama pagasipoliitikat, mis LOT-i kauglendudel üldiselt, s.t. äraantav pagas on pileti hinna sees.

Nordica

Kuigi Nordica kasutab LOT-i broneerimissüsteeme ja lennukoode, on tegemist eraldiseisva lennufirmaga. See tähendab, et eelnev jutt Nordica puhul ei rakendu ja vähemalt praegu sisaldub Nordica piletihinnas ka tasuta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg.

Täpsem info LOT-i kodulehel.

Fotol LOT-i B787 Dreamliner Tallinnas.