Lõuna-Aafrika Vabariiki praegu reisi planeerida ei tasu

Lõuna-Aafrika Vabariik on Aafrikas koroonaviirusesse nakatunute arvu poolest esikohal. Aafrika statistika usaldusväärsusega on, nagu seal on, kuid selge on see, et LAV-i on viirus vähemalt Aafrika konteksti arvestades räsinud päris korralikult ja olukord on halvim suurlinnades nagu Johannesburg ja Kaplinn. Seejuures kardetakse, et nakatumiste tipp võib seal saabuda alles septembris.

WHO Aafrika statistika seisuga 28.05.2020.

Nüüd on Lõuna-Aafrika Vabariigis paika saanud ka edasised sammud ja tundub, et turismi mõttes pole sinna ilmselt enne järgmist aastat asja. Nagu Aafrikas tavaks, võib kogu info peagi muutuda, kuid hetkel on välja öeldud, et LAV-i siseriiklik turism käivitub alles alates detsembrist ning mujalt oodatakse turiste alates 2021. aasta veebruarist. Kui kõiges midagi positiivset on, siis see, et töö e-viisa sisseseadmisega jätkub. Ilmselt on e-viisa LAV-i puhul tehniliselt eriti keerukas, sest juttu selle üle on heietatud juba pikalt, samas tehti see Keenias või Myanmaris ilma pikema jututa ära.

Seni tuleb Lõuna-Aafrika puhul leppida reaalajas videosafariga ja unustada ära, et Kaplinnas on üsna kerge leida veine, mille siltidel on ka eestikeelsed kirjad.