Lõuna-Koreas saab sõita spaa-rongiga

Lõuna-Korea

Lõuna-Korea riiklik raudteefirma Korail on viimastel aastatel pööranud märkimisväärset tähelepanu sellele, et arendada välja turistidele suunatud rongiliine ja -teenuseid. 2013. aastal pandi käiku kaks turistidele mõeldud rongi: O-rong, mis on mugav variant riigi keskosa turismiatraktsioonidega tutvumiseks ja V-rong, mille marsruut viib läbi Lõuna-Korea mägise idaosa. 2015. aastal lisandub neile kahele rongiliinile veel G-rong. G-täht on lühendiks liini ingliskeelsest täisnimest West Gold Train ning pakub, nagu nimigi vihjab, mugavat ühendust Lõuna-Korea lääneosa vaatamisväärsustega.

Sudeoksa tempel, foto: visitkorea.or.kr

Rongid uuele G-liinile hakkavad väljuma Seouli Yongsani raudteejaamast, liin lõppeb Iksani linnas, mis asub Seoulist 248 km lõuna pool. Mööda Janghangi liini pidi sõitva rongi marsruudile jäävad sellised turismikohad nagu Asani kuumaveeallikad, Sudeoksa tempel, Namdangi sadam, Daecheoni rand, Korea Rahvuslik Õkoloogiainstituut, Gunsani moodsa kultuuripärandi tänav ja Iksani kaliskivimuuseum.


Uue rongi teeb aga eriliseks seal pakutavad lõõgastumisvõimalused. 5 vaguniga rongis saab olema üks vagun, mis sisaldab ondolit ehk Korea traditsioonilist põrandaalust küttesüsteemi. Ondoli-vagunis on kokku 9 tuba, kus reisijad võivad soojal põrandal istudes reisi nautida. Igasse tuppa mahub kuni 6 reisijat. Toad sisustatakse puust lampide ja laudadega ning pehmete istmetega.

Lisaks ondol-vagunile on rongikoosseisus üks vagun, kus mööduvaid akna poole suunatud istmetelt maastikke nautides ja einetades saab samal ajal võtta sooje jalavanne. Rongidesse tuleb ka meelelahutusprogramm, s.h. püstijalakoomikute esinemised.

Rongi ametlik avamistseremoonia toimub 29. jaanuaril Seoulis, rong alustab opereerimist 5. veebruaril, kui kuukalendri järgi algab uus aasta. Rongi sõiduplaani kohta leiab erinevaid andmeid. Seetõttu pole täpselt teada, kas G-rong sõidab kord päevas kõikidel nädalapäevadel või ainult neljapäevast pühapäevani.

Lõuna-Koreas saab pileteid osta kas rongijaamadest või Koraili nutitelefoni rakendusega KorailTalk. Lisainfot leiab Koraili veebilehel www.letskorail.com.