Lufthansa, easyJet ja Finnair lisavad hoogsalt lende

Euroopa lennufirmad hakkavad tasapisi normaalse rütmi juurde tagasi pöörduma ning üksteise järel antakse teada lennusageduse kasvatamisest. Üldiselt torkab silma muster, et kui juulis võetakse veel hoogu, siis augustis üritatakse suvehooaega juba maksimaalselt ära kasutada. Esialgu rõhuvad lennufirmad siiski veel pigem sihtkohtade arvu taastamisele kui lennusagedusele.

Lufthansa

Lufthansa plaanib lähikuudel lendude hulka nii Euroopa sees kui kauglendudel märkimisväärselt kasvatada. Eesmärgiks on taastada lende võimalikult paljudesse sihtkohtadesse, lendude sagedused pole esialgu nii tähtsad. Septembris peaks olema võimalik lennata 90% Lufthansa Euroopa-sisestest sihtkohtadest ja 70% kaugliinidel.

Kaugliinidel pakub Lufthansa sel sügisel üle 100 lennu nädalas Põhja-Ameerikasse, orienteeruvalt 90 lendu nädalas Aasiasse, üle 20 lennu Lähis-Itta ja üle 25 lennu Aafrikasse. Näiteks Aafrikas taastatakse lennud Nairobisse ja Windhoeki, Aasias Singapuri ja Hongkongi.

Lufthansa lennuplaan on pidevas muutuses. Hetkel on teada, et Tallinn – Frankfurt liinil lennatakse praegu 4x nädalas, alates 15. juunist toimuvad lennud iga päev. Võiks eeldada, et augustis on mõnel päeval juba kaks lendu.

EasyJet

EasyJet teatas, et plaanib juulis oma 1022 liinist avada juuli lõpuks 50% ning augustis jõuda 75%. Sarnaselt Lufthansa ja Ryanairiga opereeritakse liine esialgu tavalisest väiksema sagedusega, juulist septembrini on EasyJetil võrreldes tavapärasega käigus 30% lende.

EasyJeti lennud Tallinnast Berliini on broneeritavad alates 21. juulist. Lennud toimuvad 3x nädalas T, N, P. Ühe suuna piletid on paljudel kuupäevadel saadaval 30 euroga. Piletid London Gatwicki on broneeritavad alates 2. augustist. Lennud toimuvad 2x nädalas N ja P. Ühe suuna piletite hinna algavad 30 eurost.

Lennuohutuseks on kasutusel mitmed uued meetmed. Reisijad peavad lennukis kandma maske, pardapoodi pole, tühjade kohtade olemasolul soovitatakse ühte seltskonda mittekuuluvatel inimestel valida mõni teine istekoht, lennujaamades tuleb pagas ise ära anda.

Finnair

Ka Finnair plaanib Euroopa-siseseid lende juulis ja eriti augustis kasvatada. Tallinn – Helsingi liini kohta on teada, et juulis opereeritakse nädalas 28 lendu, alates 1. augustist kasvab lennusagedus 42 lennuni nädalas.

Kokkuvõtteks

Ilmselt ei mäleta lennufirmade lennuplaane koostavad töötajad sedavõrd pingelist tööaega, kui praegu. Päris kindlasti toovad lähinädalad küllaga uut infot. Tundub, et juulis eeldatavad lennufirmad Euroopas reisimise järk-järgulist kasvu ning augustis ja septembris võiks juba teatav normaalsus tagasi olla.