Maailma kõige instagrammitumad paigad

Kui sinu Instagrami voogu sattuvad reisifotod tunduvad sarnased, siis võib sellel olla üsna lihtne seletus. Hotelliketi Intercontinental tellitud uuringust selgub, et maailma põhilistes turismisihtkohtades pildistavad inimesed üsna samu asju – ja seda ülivõimsates numbrites. Uuringus vaadeldi alati trendikate sihtkohtadega - Pariis, Shanghai, Dubai, Sydney, Mexico City, London ja New York – seotud märksõnu (hashtag) pildijagamiskeskkonnas Instagram.

Tulemus: kõige rohkem Instagramis jagatud koht maailmas on Eiffeli torn, mis esineb 53 protsendil märksõnaga #Paris tähistatud fotodel. Eelnevalt nimetatud paikadest tehtud piltidel on Eiffeli torn tervel 10% kõikidest piltidest (seda Instagramis kontrollides nägi hashtagi #Paris all pigem küll pilte, mis on ühest täiesti teisest valdkonnast).

Sama trendi näeb ka teistes paljukülastatud linnades. Kui Shanghai, siis 44% fotodel on The Bund, kui pilti on tehtud Dubais, siis 36% piltidest on Burj Khalifa, kui Sydney, siis näed Sydney ooperimaja jne. Mainitud uuringus olid Instagramis enimjagatud kohtadeks:

  • New York City: Central Park
  • London: Buckinghami palee
  • Sydney: Sydney ooperimaja
  • Pariis: Eiffeli torn
  • Dubai: Burj Khalifa
  • Mexico City: Pirámides de Teotihuacán
  • Shanghai: The Bund

Ühesõnaga, pildistatakse kõigile teada-tuntud paiku, turistide meelispaikadest eemal suuremat ei käida. Samal ajal tunneb suur osa reisijatest, et neil jääb midagi olulist nägemata. Kuigi teises Intercontinentali tellitud uuringus märkis 77% vastanutest, et tunnevad kohustust näha ja pildistada kõige tuntumaid turistimagneteid (pole pilti, pole käinud), väljendas 75% soovi näha linna kohalike pilgu läbi ning 59% arvas, et nad jäävad ilma sellest, mida ühes või teises linnas on tegelikult kogeda. Kohalikud nõustuvad. Kolmveerand küsitletud newyorklastest arvas, et Times Square on arusaamatult ülehaibitud koht.