Maailma kõige populaaarsemad kohad iseenda pildistamiseks

Hiljuti sai Tripis kirjutatud, et reisil iseendast fotode ehk selfiede tegemiseks vajalikud vahendid (mida nimetatakse ka nartssismipulkadeks) on maailmas hetkel päris kuum kaup. Samas ei meeldi selfiede tegemise hullus päris kõigile. Näiteks mitmed New Yorgi muuseumid on selfide tegemise ära keelanud ja paljud küsivad, et mis põhjusel üldse asuvad inimesed iseennast muuseumis pildistama?

Suurbritannia reisibüroo Atrractionix analüüsis perioodil oktoober 2010 kuni jaanuar 2015 pildijagamislehele Instagram postitatud pilte, mis kandsid märksõna selfie ja nimetasid pildistatavat objekti. Kokku kandsid sellist märksõna 219 miljonit pilti. Statistikast selgus, et kõige enam pildistatakse ennast järgmistes kohtades:

  1. Eiffeli torn, Pariis, Prantsusmaa (10.700 pilti) - Kus siis veel enekat teha, kui mitte Pariisis ja Eiffeli tornis?
  2. Disney Maailm, Florida, USA (9.870)
  3. Burj Khalifa, Dubai, Araabia Ühendemiraadid (8.860) - Maailma kõrgeim ehitis. Lisafakte leiab siit.
  4. Big Ben, London, Suurbritannia (8.780) - London ilma Big Beni ja minuta? Paljudele selgelt võimatu kombinatsioon.
  5. Empire State Building, New York, USA (8.430) - New Yorgis kohustuslik.
  6. Sagrada Familia, Barcelona, Hispaania (4.970) - Mis sest, et pole veel valmis, aga Barcelonas olles lihtsalt peab seal ära käima.
  7. Pariisi Disneyland, Prantsusmaa (4.740) - Pildid koos multifilmitegelastega on jätkuvalt populaarsed ka Euroopas.
  8. Colosseum, Rooma, Itaalia (4.670) Kladiaatorid ja mina. Kindla peale minek.
  9. Top of the Rock, New York, USA (4,290) - New Yorgi Rockefelleri keskuse katus on New Yorgi populaarsuselt teine enesepildistamiskoht.
  10. Toweri sild, London, Suurbritannia (3,820) - Maailma populaarseim sild selfiede tegemiseks.

Eiffeli torni esikoht selles nimekirjas ei tohiks olla üllatus, sest seda on hinnatud Euroopa kõige väärtuslikumaks turismiatraktsiooniks, mis on väärt 435 miljardit eurot. Seda külastab aastas üle 7 miljoni turisti. Kokku on seal käinud 200 miljonit inimest ja see on endiselt maailma kõrguselt 10 ehitis. Prantsuse väljaanne Le Figaro hinnangul annab Pariisi "Raudne Leedi2 ligi viiendiku Prantsusmaa sisemajanduse kogutoodangust. Võrdluseks – turismi mõttes on Euroopa väärtuselt teine monument – Rooma Colosseum – väärt "kõigest" 91 miljardit eurot, millele järgnevad Sagrada Familia kirik Barcelonas, Milaano Toomkirik ja Londoni Tower.