Maailma kõige värvilisemad maastikud

Loodus ei häbene efekti saavutamiseks värve kokku hoida. CNN koostas galerii maailma 15 kõige värvilisemast maastikust. Allpool sellest väike valik.

Dallol, Etioopia

Dalloli geotermaalala on Danakili alangu madalaim ja üks kuumemaid paiku. Dalloli fumarooliväljal annab peamise värvitooni kristalliseerunud väävel.

Caño Cristalesi jõgi, Kolumbia

Kolumbias asuvat Caño Cristalesi jõge kutsutakse ka Vedelaks vikerkaareks ja Viievärviliseks jõeks. Iga aasta juuli ja novembri vahel, kui veetase on kõrge, hakkavad jões vohama värvilised vetikad. Jõgi asub Sierra de La Macarena rahvuspargi territooriumil.

Danxia maastikud, Zhangye, Hiina

Kaunite värviliste triipudega Danxia mäed Hiinas Gansu provintsis on sellised tänu sinna miljoneid aastaid tagasi ladestunud liivakivi ja erinevate mineraalide koosmõjule.

Hiina Yuanyangi maakonna riisiterrassid

Hiina Yunnani provintsis Yuanyangi maakonnas pakuvad peegelsiledad veega kaetud riisiväljad võimsaid visuaalseid efekte. Hani hõimu esivanemad rajasid terrasiid rohkem kui 1000 aastat tagasi. Riisiterrasside värv sõltub aastaajast.

Luoping Basin, Qujingi prefektuur, Hiina

Neoonkollane õitsev kanola ehk kanada raps katab Hiina Lupingi piirkonna iga aasta märtsis.

Natroni järv, Tansaania

Suurde Riftiorgu kuuluv Natroni järv on erakordselt soolane, kuum ja eluks kõlbmatu enamikele taimedele ja loomadele. Samas armastavad Natroni järve flamingod ja mõned teised veelinnud. Järvele annavad punase tooni soolases vees elutsevad mikroorganismid.

Antiloobi kanjon, Arizonam USA

Arizonas, Navaho hõimu territooriumil asuv liivakivist kanjon ärkab ellu koos valgusega, kui päikese liikumine mõnda kohta võimendab ja teises kohas valgust vähendab. Kõige intensiivsemad värvid tulevad esile suvekuudel.

Tulbiväljad Lisses Hollandis

Märtsi keskpaigast kuni mai lõpuni on Holland tulbivälju täis. Tipphooajaks loetakse aprilli keskpaika.

Fly geiser, Nevada, USA

Nevadas Black Rock kõrbes asuv Fly geiser on suhteliselt vähetuntud, sest see asub eramaal ega ole külastajatele avatud. Geiser sündis inimliku eksituse läbi, kui maasse puuritud august hakkas purskama getermilist kuuma vett. Tulemust näeb pildilt.

Rohkem fotosid CNN-ist.