International SOS avaldas taas maailma reisiturvalisuse interaktiivse ülevaate Travel Risk Map. Sellel toodud hinnangud tuginevad jooksva aasta analüüsi ja tulevikuprognoosi kombinatsioonile. Reisiturvalisuse riskihinnang sisaldab muuhulgas poliitilisest ja sotsiaalsest olukorrast tulenevaid ohtusid (s.h. rahutused, terrorism, sõda, usu- ja etniline vägivald), kuritegevuse tase, transpordi infrastruktuuri olukord, loodusõnnetuste tõenäosus jne. Sel aastal pööratakse tähelepanu ka koroonaviirusele.
Riskitase on jaotatud viieks: puudub (roheline), madal (kollane), keskmine (oranž), kõrge (helepunane) ja ekstreemne (tumepunane).
Konteksti jaoks on oluline märkida, et riikide reisiturvalisuse hinnangud koostatakse eelkõige ärireisijat silmas pidades, kuid on orientiiriks kõikidele reisijatele.
Euroopa on turvaline
Kui välja arvata paar piirkonda Euroopas (Kosovo, Serbia-Montenegro piir ja Ukraina), on Euroopa väga turvaline piirkond. Siin asuvad ka madalaima riskitasemega riigid Soome, Taani (s.h. Gröönimaa), Norra, Island, Luxembourg, Liechtenstein, Andorra, Sloveenia ja Šveits. Venemaa ja Türgi liigituvad seevastu keskmise riskitasemega riikide hulka.
Maailma kõige ohtlikumad kohad
Ohutase loetakse äärmiselt kõrgeks järgmistes riikides:
Kõrgeima ohutasemega on ka osa Iraagist, Gaza sektor, Ukraina idaosa sõjapiirkond, regioonid Nigeerias, Kongo DV-s ja Pakistanis.