Maailma suurim jõulukuusk Gubbios

Itaalia

Iga aasta 7. detsembril süüdatakse tuled maailma suurimal jõulukuusel, mis asub Itaalias Umbrias asuvas keskaegses Gubbio linnas. Vabatahtlikud on vedanud Ingino mäe (Monte Ingino) nõlvale 8,5 kilomeetrit kaableid, mille kaudu jõuab vool sadadesse värvilistesse lampidesse, mis panevad põlema 650 meetrit kõrge ja 350 meetrit laia jõulukuuse.

Gubbio jõulukuuse traditsioon sai alguse 1981. aastal, kui linna elanikud otsustasid jõule tähistada teistmoodi. Sellest ajast peale traditsioon kordub ning Gubbio jõulukuusk on kantud alates 1991. aastast Guinessi rekordite raamatusse. Väidetavalt paistavad selle tuled kuni 50 km kaugusele.

Kuna maailma suurim jõulukuusk on kogunud tuntust, saabub Gubbiosse pühade perioodil tuhandeid inimesi. Lisaks jõulukuusele tegutseb linnas ka jõuluturg.

Kel on soovi, saab 10€ eest endale jõuluperioodiks soetada nimelise tule ja pühendada see mõnele lähedasele inimesele. Aga vastu võetakse ka sõnumeid. Näiteks küsiti Antonella käest jõulukuuse kaudu "Kas sa abiellud minuga?".


Vabatahtlikud panustavad paigaldusele igal aastal mitme kuu jooksul.

Gubbio jõulupuule pühendatud koduleht asub aadressil alberodigubbio.com. Sealt leiab päris huvitavad galeriid ning samas saab endale nimelise tule soetada. Selleks aastaks on kahjuks juba hilja, aga miks mitte järgmisel aastal? Gubbio jõulukuuse tuled põlevad igal õhtul 19:00 - 24:00 kuni 6. jaanuarini.