Maaliline Šveitsi alpiküla, kus pildistamine on keelatud
veigo
veigo
17. aug 04:53
Šveits
Reisiideed
Rongireis

Kes peaks Šveitsis sattuma St Moritzi lähedal asuvasse Bergüni alpikülakesse, peab arvestama, et pildistamine on seal keelatud. Bergün/Bravuogni selline otsus sündis 2017. aastal ja tänu külaelanike arvamusele, et nende küla on nii ilus, et sellest fotode jagamine sotsiaalmeedias teeb teised inimesed õnnetuks.

Bergün/Bravuogni ümbruses on maastikud eriti ilusad, seetõttu on risk, et inimesed, kes seal ise olla ei saa, on ekstra õnnetud. Ja see on täpselt see, mida Bergüni elanikud ei soovi – et keegi tunneks ennast pilte vaadates halvasti. Seetõttu kutsuvad nad kõiki Alpide ilu ise kogema.

Külasse paigaldati mitmed sildid, kust võib lugeda, et pildistamiskeelu rikkujaid ootab sümboolne 5 frangi suurune trahv, kuigi vaatamata reaalsele seadusele pole plaanis kedagi trahvida. Külavanem möönab, et pildistamiskeeld on osaliselt marketingitrikk, sest sedaviisi sai väga paljud Bergünist rääkima.

Muideks, Bergüni tasub minna selle aasta 22. oktoobril, kui osana Šveitsi raudteede 175. aastapäevapidustustest üritatakse Bergüni läbival Rhaetia (Reetia) raudteel püstitada maailmarekord maailma pikima reisirongi sõiduga.

100 vagunist koosnev 1910 meetrine rong sõidab UNESCO maailmapärandisse kantud liini mööda Predast läbi Bergüni ja üle Landwasseri viadukti. Piletid rekordiüritusele tunduvad olema läbi müüdud.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased