Machu Picchu karmistas piletipoliitikat

Machu Picchu

Inka tsivilisatsiooni ikooniks kujunenud UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluva Machu Picchul külastamiseks kehtivad alates 1. jaanuarist 2019 täiendavad piirangud. Nüüdsest peavad külastajad valima Machu Picchu vaatamiseks kindla ajavahemiku ja saabuma tunni aja sees. Näiteks kella 09:00 aeg võimaldab siseneda kuni kella 10:00-ni (kuid mitte enne 09:00).

Lisaks saab ringi vaadata ainult koos ametliku giidi ja grupiga, mille suuruseks on kõige rohkem 16 inimest. Külastuse pikkus on piiratud 4 tunniga, kõik turistid peavad olema lahkunud hiljemalt kell 17:30. Päevane külastajate limiit on 2500 inimest.

Pileteid saab osta kas Peruu Kultuuriministeeriumi lehelt, mõne vahendaja kaudu või Peruus Kultuuriministeeriumi kohalikest osakondadest. Valida on kolme võimaluse vahel, ainult Machu Picchu, Machu Picchu ja mägi või Machu Piccu ja Huayna Picchu. Ainult Machu Picchu pilet täiskasvanul maksab 152 PEN (39,6€), teised kaks 200 PEN (52€).

Täiendavad piirangud pandi paika, et paremini kontrollida turismivoogusid. UNESCO kaalus Machu Picchu panemist ohustatud pärandi nimekirja. Võimalik, et tulevikus tuleb täiendavaid muutusi. Kuuldavasti kaalutakse piletihinna viimist vastavusse nõudluse tipp- ja madalamate aegadega.