Madeirale reisimise tingimused (veebruar 2021)

Portugali autonoomne piirkond Madeira täiendas hiljuti sisenemiseks kehtivaid tingimusi.

  • Nüüdsest on Covid-19 testist vabastatud reisijad, kellel on ette näidata tõend vaktsineerimise kohta või tõend, et haigus on läbi põetud. Aktsepteeritud on ingliskeelsed tõendid.
  • Kes ühte neist kahest grupist ei kuulu, peavad esitama negatiivse PCR testi, mis on tehtud viimase 72 h jooksul. Aktsepteeritud on testi tulemused paberi peal ja digitaalselt, kuid mitte SMS-ina.
  • Kel testi tehtud pole, saavad seda tasuta teha ka saabudes, kuid testimata reisijatel tekivad suure tõenäosusega probleemid lennukitele saamisega reisi varasemates etappides, sest näiteks Portugal nõuab PCR testi ka transiitreisijatelt.
  • PCR testist on vabastatud alla 12 aastased lapsed.
  • Enne Madeirale saabumist on vajalik registreerida aadressil madeirasafe.com. Registreeruda saab 48 kuni 12 tundi enne lennule minekut. Iga reisija peab registreerima eraldi, v.a. alla 12 aastased lapsed, kes lisatakse vanema registreeringule. Peale registreerumist saadetakse QR-kood, mis tuleb ette näidata Madeira Funchali lennujaamas.
  • Reisides Madeiralt Porto Santosse on alates 12 eluaastast samuti vajalik viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne PCR testi tulemus, v.a. vaktsineeritud ja Covid-19 läbipõdenud reisijatetel, kes peavad esitama vastava tõendi.

Madeiral viibides on aadressilt madeirasafetodiscover.com/app/ soovitatav nutitelefoni alla laadida jälgimisäpp.

Lisainfoks vaata visitmadeira.pt.

Lennupiletid: hetkel on Madeirale saadaval väga hea hinnaga lennupiletid alates 189€.