Madridi lähedale rajatakse Euroopa suurim kunstrand
veigo
veigo
11. aug 2022 04:49

Merest üle 300 km eemal asuv Hispaania pealinn Madrid pole tänu oma asukohale just tõsiseltvõetav rannapuhkuse sihtkoht. See võib aga peagi muutuda, sest Madridist 50 km (30-40 minuti autosõidu) kaugusel Guadalajara provintsis asuvasse Alovera linna planeeritava Euroopa suurima kunstranna ehitus sai rohelise tule.

Alovera Beach projekti veavad ehitusfirma Grupo Rayet ning kunstrandade planeerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud Crystal Lagoons, mis on analoogseid projekte teostanud Dubais, Saudi Araabias, Jordaanias, Mehhikos, Tšiilis, Peruus ja Egiptuses.

Esialgsete kalkulatsioonide kohaselt külastaks Alovera randa aastas 250 000 kuni 400 000 inimest ja sissepääsu hind tuleks orienteeruvalt 10 eurot. Kui probleeme ei teki, avatakse Alovera kunstranna I etapp juba 2023. aasta suvel.

Kogu kompleksi pindala on 105 000 m2 ja selle keskele ehitatakse 25 000 m2 suurune veekogu, mida ääristab 15 000 m2 randa. Lisaks rannale tulevad kompleksi veepark, lastebasseinid, võrkpalliväljakud, purjetamiskool, restoranid ja muud puhkamiskohad.

Kuna Madrid ja Hispaania sisemaa on küllaltki kuivad kohad, tekitas sellise mastaabiga veepark kohe küsimusi keskkonnakaitsjatel. Selgub, et ka selle peale on põhjalikult mõeldud. Bassein täidetakse veega ainult üks kord ja selle aastane veetarve on võrreldav 80 eramaja veetarbimisega.

Tänu aurumisvastasele tehnoloogiale pole seda vaja uuesti veega täita ja võrreldes tavaliste filtreermistehnoloogiatega kasutatakse ainult 2% energiat ja 100 korda vähem kemikaale, kui kulub tavalise basseini hooldamiseks. Kokkuvõttes tarbitakse vett poole vähem, kui läheb vaja tavalise linnapargi niisutamiseks ja 40-50 korda vähem, kui on vaja golfiväljaku hooldamiseks. Teisisõnu, kui plaanitava veepargi assemel ehitataks roheline park, läheks niisutamiseks vaja kaks korda rohkem vett.

https://vimeo.com/242895047

Lisainfo: aloverabeach.es

Kõik renderdused: Alovera Beach

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased