Maldiive on sel aastal külastanud 600 Eesti kodanikku

Maldiivide turisminumbrid taastuvad jõudsalt, selgub Maldiivide Turismiministeeriumi avaldatud statistikast. 2021. aasta märts oli pärast piiride avamist esimene kuu, kus saabuvate turistide arv ületas 100 000 piiri. Kui enne pandeemiat võis seda normiks lugeda, siis reisipiirangute tingimustes on see päris märkimisväärne saavutus. Võrreldes 2020. aasta märtsiga, kui Maldiivide piirid kinni läksid, kasvas turistide arv sel aastal 83,8%, kuid 2019. aasta märtsile jäädi veel 32,7% võrra alla. Märtsis saabus Maldiividele ühes päevas keskmiselt 3555 turisti. Keskmine puhkus Maldiividel kestab 9 päeva.

Kui vaadata turistide päritoluriike, siis pea pooled turistid on pärit Indiast ja Venemaalt, kust saabus aasta esimese kolme kuuga vastavalt 23,4% ja 21,3% turiste. Kolmandal kohal on Ukraina, järgnevad Saksamaa ja Kasahstan. Huvitaval kombel saabus 2021. aasta I kvartalis Maldiividele rohkem turiste Rumeeniast, kui USA-st, Ühendkuningriigist või Prantsusmaalt.

Maldiivide Immigratsiooniameti andmetel külastas Maldiive jaanuaris 105, veebruaris 269 ja märtsis 226 Eesti kodanikku ehk kokku 600 inimest.

Reisimine Maldiividele

Maldiividele saab reisida karantiinita, kuid vajalik on enne reisi algust 96 h jooksul tehtud PCR test. 24 h enne saabumist ja lahkumisel tuleb ära tervisedeklaratsioon (The Traveler Health Declaration, THD), mida saab teha ka elektrooniliselt aadressil imuga.immigration.gov.mv. Lisainfot Maldiivide reisitingimuste kohta ja vastused kõige sagedamini esinevatele küsimustele leiab sealse Turismiministeeriumi ametlikult lehelt tourism.gov.mv.