Maldiive on sel aastal külastanud juba 150 000 turisti

Kui kõikjal mujal on turism jätkuvas madalseisus, liiguvad Maldiivid hoogsalt pärituules. Selle aasta 17. veebruari seisuga oli Maldiividel registreeritud 147 744 turisti saabumine, neist 29 591 saabus perioodil 1. kuni 10. veebruarini.

Et need numbrid konteksti panna, siis terve 2020. aasta jooksul saabus Maldiividele 555 494 turisti, kellest peale piiride taasavamist 15. juulil saabus üle 100 000. Seega on Maldiividel selle aasta 1,5 kuuga käinud juba rohkem turiste, kui 2020. aasta teisel poolaastal kokku. Absoluutseid rekordeid muidugi ei veel lööda (2019. aastal käis Maldiividel 1,7 miljonit turisti), kuid madalseisust ollakse selgelt väljas.

Maldiivide puhul aitab turismile praeguses olukorras kaasa geograafia. Turiste niisama ringi tolgendama ei lubata, vaid suunatakse resortidesse, mis asuvad eraldatud saartel. Sellega viiakse võimalike kontaktide arv miinimumini.

Mõnevõrra ootamatu on ehk see, kust Maldiividele reisitakse. Praegu saabub Maldiividele konkurentsitult kõige rohkem turiste Venemaalt ja Indiast, kummastki on sel aastal Maldiividele reisinud üle 30 000 inimese. Teisteks olulisteks turgudeks Maldiivide jaoks on Ukraina, Kasahstan ja Rumeenia, järgnevad Saksamaa, Prantsusmaa, Šveits, Ühendkuningriik ja Tšehhi Vabariik.

Veebruaris käivitus Maldiividel ka vaktsineerimine, mis on kõikidele Maldiivide kodanikele ja elamisloaga inimestele tasuta. Eesmärgiks on lähikuude jooksul ära vaktsineerida kõik elanikud.

Praegu on Maldiividel avatud üle 140 kuurorti ja üle 330 guesthouse’i. Maldiividele lendab 27 erinevat lennufirmat. Maldiividel karantiini pole, kuid vajalik on enne reisi algust 96 h jooksul tehtud PCR test. 24 h enne saabumist ja lahkumisel tuleb ära tervisedeklaratsioon (The Traveler Health Declaration, THD), mida saab teha ka elektrooniliselt aadressil imuga.immigration.gov.mv. Täpsemad Maldiividele reisimise tingimused leiab siit.