Malta meelitab suvel turiste uue algatusega

Suvi on peagi käes ja turismist sõltuvad riigid teevad kõik, et suvehooaeg koroonaviiruse tõttu kaduma ei läheks. Euroopa kontekstis uudse algatusega on välja tulnud Malta Turismiamet, mis püüab riiki meelitada iseseisvalt reisivaid inimesi. Omapäi reisijateks (free independent travellers, FITs) loetakse neid, kes ei osta reisipakette, vaid planeerivad reisi ise ja broneerivad majutuse otse.

Sellistele iseseisvate reisijate majutuskulude kompenseerimiseks on Malta Turismiamet eraldanud 3,5 miljonit eurot järgmistel tingimustel:

  • Programm on mõeldud neile, kes broneerivad 3-5 tärni hotellis vähemalt 3 ööd.
  • Broneering peab olema tehtud otse hotelli broneerimissüsteemis.
  • Reisijad, kes broneerivad toa 3-tärni hotellis, saavad reisija kohta tagasi 50€.
  • Reisijad, kes broneerivad toa 4-tärni hotellis, saavad reisija kohta tagasi 75€.
  • Reisijad, kes broneerivad toa 5-tärni hotellis, saavad reisija kohta tagasi 100€.
  • Hotell lisab omalt poolt tagasimaksele sama summa ehk kokku on võimalik hotellibroneeringu pealt tagasi saada kuni 200€.
  • Gozo saarel lisandub tagasimaksele täiendavad 10%.
  • Raha saab tagasi hotellis.

Malta hotellimajutuse tagasimakse programm on mõeldud majutustele alates juunist 2021 ja kestab seni, kuni programmi eelarves raha jätkub. Arvestuslikult saavad initsiatiivist kasu umbes 35 000 reisijat.

Hetkel kogu tarkus eeltoodud numbritega ka piirdub, sest pole teada, missugused hotellid programmis osalevad. Osalemiseks peavad hotellid tegema Malta Turismiametile avalduse ja seejärel läbima hindamise. Loodetavasti avaldatakse osalevate hotellide nimekiri hiljemalt mais.

Gozo saarel ollakse kriitilised

Malta suuruselt teisel saarel Gozol ollakse Turismiameti kava suhtes küllalt kriitilised, sest sealsest majutusest on 3/4 programmist automaatselt välistatud. Hotellisektor moodustab Gozol majutusest vaid 25%, ülejäänud on kodu- ja farmimajutus, villad, korterid ning muu selline, mis on just mõeldud omapäi reisijatele. Gozol kutsutakse üles programmis sisse viima vastavad muudatused.

Muud algatused tulekul

Iseseisvate reisijate majutuse kompenseerimine on üks Malta 20 miljoni euro suurusest turismitoetuse kavast. Oodata on ka turismiatraktsioonidele, pikemalt peatuvatele turistidele, spordi- ja sukeldumisturistidele mõeldud toetusprogramme. Toetuste idee on turismi taastamine Maltala võimalikult lühikese ajaga.

Kokkuvõte

Nagu selliste programmidega ikka, sobivad need osadele majutusasutustele paremini ja osadele halvemini. Paljud tärnihotellidest omapäi reisijatele paremad majutuskohad on kahjuks välistatud. Ei pea olema liiga suur turismispetsialist prognoosimaks, et programmis osalevad hotellid hakkavad kohati kasutama loomingulist hinnastamist.

Samas, Maltale reisi plaanivatele inimestele võib see kohati osutuda päris atraktiivseks maasikaks, sest suurem osa majutuskulusid makstakse tagasi. Teoreetiliselt võiks kahekesi reisides tagasi saada rohkemgi, kui majutuse eest maksti.

Soodsad lennupiletid Maltale leiab siit.