Maroko astub samme turismile avanemiseks

67 riigi kodanikud, kelle suhtes Maroko on kehtestanud viisavabaduse (s.h. kõik EL liikmesriigid), saavad alates 10 septembrist taas turismi eesmärgil Marokosse reisida. Eelduseks on hotellibroneeringu olemasolu ja negatiivne koroonatest, mis poleks vanem, kui 48 tundi.

Teoorias on kõik siiski natuke ilusam, kui praktikas.

Esialgu saab sinna reisida vaid Royal Air Maroci või AirArabiaga. Nende piletid pole just odavaimate killast ja Royal Air Maroc müüb sageli pileteid lendudele, mille mittetoimumine on ette teada. Euroopa odavlennufirmade lennuplaani ilmub Maroko oktoobri lõpus, kuid pole teada, kui kindlalt see peab, s.t. kas ja kunas Maroko lubab teiste riikide lennufirmasid lende alustada.

Maroko kehtestas koroonapandeemia tõttu maailma ühed karmimad liikumiskeelud. Vähemalt 10. oktoobrini kehtib riigis eriolukord ning mitmed turistidele huvitavad linnad nagu Marrakesh, Fez, Casablanca ja Tangier on liikumiseks täielikult suletud. Sinna minekuks ja sealt lahkumiseks on vaja kohalike võimude luba või meditsiinilist näidustust.

Näha on, et Maroko võimud üritavad turismi taas käima saada (Maroko ja Egiptus olid välisturistide arvult 2019. aastal üsna võrdsed). Samas, hetkeolukorda arvestades (piirangud ja nakatumisjuhtumite kasv) jätaks selle riigi praegu ootele.