Islami printsiipide järgi kujundatud Maroko seaduste järgi ei tohi mitteabielus olevad paarid koos samas hotellitoas ööbida. Nüüd on hotelliomanikke informeeritud, et hotellid ei pea paaridelt enam abielutunnistust nõudma. Ära on kaotatud ka piirang, mille kohaselt ei tohtinud naised üksi oma asukohalinnas hotellis ööbida.
Keeld mitteabielus paaridel samas hotellitoas ööbida tuleneb Maroko kriminaalkoodeksi artiklist 490, mille kohaselt on abieluvälised suhted keelatud ning karistatav ühe kuu kuni ühe aasta pikkuse vanglakaristusega. Teoorias laieneb see ka hotellitoa jagamisele, kuid praktika on veidi nüansirikkam.
Välismaalasi pole Maroko majutuskohtades abielutunnistuse nõudmisega üldjuhul tülitatud ka seni, eriti seal, kus peatub rohkelt välismaalasi. Eurooplased ei tule selle pealegi, et formaalne abielunõue võiks hotellides üldse teemaks tulla.
Maroko kodanike puhul sõltus suhtumine hotelliomanikust, sest julgeolekuteenistustel on seal tavaks aeg-ajalt hotelli vastuvõtus külaliste andmeid kontrollida.
Tegelikult on Maroko hotelliomanikud segaduses, sest riigi kriminaalkoodeksi muutmine on alles arutluse all ja nõete muutmisest informeeriti suuliselt. Kuna mingit formaalset teadet väljastatud pole, tugineb kõik suuliselt edastatud infole. Samas võib hotelliomanikke seaduse järgi edasi karistada näiteks tegevusloa tühistamisega.
Sama lugu on Maroko üksikute naiste ööbimisega oma kodulinna hotellis. Taoline piirang on Marokos eksisteerinud aastakümneid, kuigi sellist piirangut pole otseselt kirjas üheski seaduses. Seda lihtsalt ei loetud heaks tavaks, millest kujunes välja kirjutamata seadus.
Marokos on mitteabielus paaride ühes hotellitoas ööbimise lubamise kohta erinevaid arvamusi. Liberaalsemate ringkondade jaoks on sellised piirangud pärit minevikust, millel tänases maailmas enam kohta pole, konservatiivsemad islamistid argumenteerivad, et nii välditakse selliseid kuritegusid nagu abielurikkumine, homoseksuaalsus ja abordid.
Marokot külastas 2023. aastal 14,5 miljonit turisti, 2026. aastaks on seatud eesmärgiks seda numbrit kasvatada 17,5 miljonini ning aastaks 2030 26 miljonini. Turism on Marokole suuruselt teine välisvaluuta allikas pärast välismaal elavate marokolaste rahasaadetisi. Novembrist märtsini lendab Marokosse ka AirBaltic, sihtkohtadeks Marrakech ja Agadir.