Mehhikos on nüüd suitsetamine kõikjal keelatud
veigo
veigo
21. jaan 10:29

Mehhikos hakkasid alates 15. jaanuarist 2023 kehtima maailma ühed kõige rangemad suitsetamispiirangud. Suitsetamine on nüüd keelatud põhimõtteliselt kõikides avalikes kohtades nagu hotellid, rannad ja pargid. Ainsad kohad, kus Mehhikos suitsetada tohib, on eraisikutele kuuluvad korterid (kuid mitte rõdudel) ja majad ning eramaal välitingimustes.

Suitsetada ei tasu ka rendiautos. Kuigi suitsetamisvastane seadus autosid otseselt ei nimeta, on autot juhtides keelatud tegevused, mis häirivad juhtimist või piiravad nähtavust. Suitsetamise loetakse samuti juhti häirivaks tegevuseks. Ja Mehhiko politseiga ei taha vist keegi vaielda.

Reegleid karmistati ka e-sigarettide suhtes. Neid ei tohi Mehhikosse importida, müüa või avalikes kohtades kasutada. Keelatud on ka tubakareklaamid ja tubakafirmade sponsorlused. Poodides ei tohi sigaretid olla nähtaval kohal.

Trahvid tubakakeelu rikkujatele ulatuvad 50 dollarist 300 dollarini (46 – 276€). Trahvist keeldumise puhul on võimalik rakendada kuni 36 tunni pikkust aresti. Hotelle, restorane ja baare, mis lubavad suitsetamist, saaab trahvida kuni 46 000 dollariga (42 300€).

Mehhikos on suitsetamiskeeld kehtinud juba alates 2008. aastast, nüüd selle ulatust lihtsalt laiendati. Kõige märgatavam muutus on suitsetamiskeeld randades ja teistes avalikes kohtades vabas õhus.

Kes arvab, et nüüd hakatakse seda reeglit hoolega rakendama on äärmiselt naiivsed (samamoodi nagu geeniteraapia usku inimesed, kes arvavad et geeniteraapia kaitseb neid ainult siis, kui kõik teised on end kolmekordselt süstida lasknud). Ainus mis muutub, on rumalate turistide arvu suurenemine, kellelt politsei turistipesades raha välja pressib.

Muidu päris Mehhiko (mitte turismipesad) on võrdlemisi suitsuvaba, isegi Eestiga võrreldes, rääkimata lõuna-euroopast.

1
2
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased