Mida ette võtta Dubais? Dubai 10 kuulsamat vaatamisväärsust.
veigo
veigo
26. aug 16:26

Araabia Ühendemiraatide suuruselt teise emiraadi Dubai kõrval pole maailmas vist teist sellist kohta, kus erakordsete vaatamisväärsuste hulk oleks sedavõrd suur. Dubais asuvad maailma kõrgeim hoone, maailma kõrgeim hotell, maailma suurim ostukeskus, maailma suurim akvaarium, maailma kõrgeim 360 kraadise vaatega ääreta bassein ning maailma suurim purskkaev. Igal juhul pole tagasihoidlikkus see märksõna, mis Dubaid iseloomustaks.

Dubaid on arendatud nii, et turistidel oleks alati põhjust sinna tulla. Silmapaistvaid ja ikoonilisi vaatamisväärsusi on seal koguses, mida ühe reisiga vast kogeda ei jõuagi. Järgnev loetelu pakub ülevaate Dubai kuulsamatest kohtadest.

Burj Khalifa

Hetkel maailma kõrgeim hoone, 828 meetri kõrgune Burj Khalifa on eriline väga mitmel tasandil – nii oma kõrguse, arhitektuuri kui insenerilahenduste poolest. See on näide, mida saavutab, kui kombineerida inseneriteadust, disaini ja visiooni Dubaile iseloomuliku ambitsioonikusega.

Burj Khalifa tipus asuv vaateplatvorm pakub hämmastavaid panoraamvaateid Dubai linnale ja selle ümbrusele. Kuna see on Dubai tippatraktsioon, siis tuleb arvestada, et seal võib olla üsna rahvarohke.

Burj Khalifa vaateplatvorm

Burj Al Arab

Kunstlikule saarele ehitatud Burj Al Arabi peetakse sageli maailma kõige luksuslikumaks hotelliks. Seda nimetatakse ka "seitsme tärni hotelliks", kuna see ületab tavapäraseid hotellikategooriaid. Hotelli kuulus purjekakujuline disain ja ülemineku interjöör teevad sellest äratuntava ikooni mitte ainult Dubais, vaid kogu maailmas. Kes soovib seda seespoolt kogeda hotelli sviitides peatumata, siis tuleb reserveerida koht mõnes hotelli restoranis või baaris.

Dubai Mall

Burj Khalifaga võrreldava kuulsusega koht Dubais on Dubai Mall, üks suurimaid kaubanduskeskusi maailmas. Õigupoolest on Dubai Mall kaugelt rohkem kui lihtsalt ostuskeskus - see on mitmekesine meelelahutuskompleks, kus leidub midagi igale vanusele ja maitsele. Lisaks rohkem kui 1200 kauplusele, kus müüakse kõike rõivastest ja jalatsitest kuni luksusbrändide, elektroonika ja ehtedeni, asuvad seal ka Dubai akvaarium ja veealune loomaaed, samuti jäämaailm, kus nautida talverõõme ning rohkesti erinevaid restorane ja toidukohti.

Dubai purskkaevude show

Dubai üks populaarsemaid turismiatraktsioone on Burj Khalifa ja Dubai ostukeskuse (Dubai Mall) vahelisel alal päikeseloojangu järel toimuv suurejooneline purskkaevude show (Dubai Fountain Show), mida näidatakse mitmeid kordi igal õhtul.

Show ajal moodustavad purskkaevud erinevaid kujundeid, mustreid ja liikumisi, mis on harmoonias valitud muusikapalaga. Iga muusikapala toob esile erineva tunde ja meeleolu, muutes show mitmekülgseks ja ligitõmbavaks. Iga purskkaevu liikumist, veejoa kõrgust ja valgusefekte juhitakse hoolikalt, et luua visuaalselt ja heliliselt haarav esitus. Lisaks veekoreograafiale kasutatakse show osana erinevaid valgusefekte, mis muudavad purskkaevud veelgi ilusamaks ja silmapaistvamaks. Valgusteid kasutatakse purskkaevude veejoa värvimiseks ja atmosfääri loomiseks.

Vaatajatele on show tasuta, sest vaatamisala on avalik ja avar. Parimaid vaateid pakuvad Dubai Malli ja Burj Khalifa lähedal asuvad vaateplatvormid, aga ka lähedal asuvate restoranide ja kohvikute terrassid.

Palm Jumeirah palmisaar

Dubais asuv palmi kujuga Palm Jumeirah on maailma üks suurejoonelisemaid tehissaarestikke, kust võib leida valiku Dubai kõige luksuslikumaid hotelle ja eramaju. Saarestiku üks kuulsamaid vaatamisväärsusi Palm Jumeirah'il on Atlantis The Palm hotell, kus asuvad erinevate veemeelelahutustega lõbustuspark, restoranid, akvaarium ja saab ka delfiinidega kohtuda.

Palm Jumeirah teine tõmbenumber on Palm Toweri 52. korrusel asuv Palm Jumeirah vaateplatvorm The View at the Palm, kust 240 meetri kõrguselt avanevad 360-kraadised vaated Palm Jumeirah’le ja Dubaile.

Selleks, et saada Dubai palmisaarest parim ülevaade, võib minna kopterisõidule, kuid üsna võrreldava pildi saab ka luksusliku Palm Tower hotelli 50. korrusel, kus maapinnast 200 meetri kõrgusel asub maailma kõrgeim 360 kraadise vaatega ääreta bassein (infinity poolAura Skypool.

Aura Skypool

Dubai tulevikumuuseum

Dubai üheks uuenduslikuks projektiks on Dubai Tulevikumuuseum (Dubai Museum of the Future). See on lisaks muuseumile ka innovatsioonikeskus, mis keskendub tuleviku tehnoloogiatele, teadusele ja innovatsioonile. Muuseumi eesmärk on uurida ja näidata tuleviku tehnoloogiaid, lahendusi ja uuendusi, mis võivad hakata mõjutama meie igapäevaelu ja ühiskonda. Muuseumi arhitektuuriline lahendus on juba iseenesest meeldejääv.

Dubai jahisadam (Dubai Marina)

Dubai Marina on moodne jahisadam ja elamupiirkond, kus on palju restorane, kaupluseid ja ööelu.

Global Village

Global Village on Dubais toimuv hooajaline meelelahutus- ja ostusündmus, mis sel aastal algab 18. oktoobril ja kestab 28. aprillini 2024. Dubai üks suurimaid ja populaarsemaid turismiatraktsioone toob kokku erinevate riikide kultuurid, toidud, kaubad ja meelelahutusüritused, et külastajad saaks kogeda erinevate riikide traditsioone ja atmosfääri.

Foto: globalvillage.ae

Dubai Creek

Dubai Creek on Dubaid läbiv pooleldi kunstliku päritoluga veekogu. Dubai Creek oli linna traditsiooniline kaubanduskeskus, kus asusid traditsioonilised turud ehk soukid, kus kaubeldi vürtside, kangaste, ehete ja muuga. Tänasel päeval on Dubai Creek muutunud populaarseks ajaviitekohaks, eriti öösel, kui jõe kaldal asuvad hooned ja sillad on valgustatud ning loovad maalilise atmosfääri.

Dubai turud

Dubai kullaturg

Kuigi ostukeskustest Dubais puudust pole, tasub neil, kes soovivad näha kauplemist kohalikus atmosfääris, külastada mõnd Dubai traditsioonilist turgu (souk/souq). Mõned kuulsamad Dubai turud on:

  • Kullaturg Deiras
  • Vürtsiturg Deiras
  • Tekstiiliturg Burj Dubais
  • Parfüümiturg Deiras
  • Kalaturg Deiras

Dubaisse AirBalticuga

Dubaisse on kõige mugavam lennata AirBalticuga, millega saab Tallinnas Dubaisse, vahepeatusega Riias, kolmel päeval nädalas (kolmapäev, reede, pühapäev). Alates novembrist toimub ühendus juba 5 päeval nädalas (ETNRP, tagasilend +1 päev). Lennupiletid Dubaisse saab osta siit.

Dubai vaatamisväärsusi tutvustav artikkel sündis koostöös VisitDubai ja AirBalticuga.

Fotod: VisitDubai/Dubaitourism

Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased