Mida tasub meestel Prantsusmaal ujuma minnes teada
veigo
veigo
16. apr 2023 10:32

Kunagi populaarsed Speedo ujumispüksid on enamikes Euroopa riikides oma populaarsuse kaotanud ja Inglismaal Alton Towersi veepargis keelati piinlikult väikesed ujumispüksid üldse ära. Prantsusmaal tuleb meestel valmis olla aga vastupidiseks – kõikides avalikes ujulates, paljudes veekeskustes ja kämpingutes ripuvad sildid, mis keelavad shortside ja bermuda pükstega ujumise. Lubatud on ainult speedo ujumispüksid või siis liibuvad bokseri tüüpi ujumispüksid. Pikemate pükstega ujuma minek paneb ujula töötajatel kohe häirekella tööle.

Sellega asi ei piirdu – Prantsusmaa avalikes ujumiskohtades tuleb kanda ka ujumismütsi.

Selline kord kehtib Prantsusmaal juba aastast 1903, kui pikemad ujumispüksid keelustati. Küsimust on Prantsusmaa parlamendis korduvalt üles tõstetud, aga seni on muutustele alati öeldud resoluutne "non". Asja põhjenduseks on üldised hügieeninõuded. Lühikesi pükse võib kanda päev läbi kõikjal ja nende külge võib jääda igasugust mustust, mis lõpuks leiab tee basseinidesse, halvendades ujumisvee kvaliteeti. Lisaks on paljudel pikematel pükstel taskud ja sageli unustatakse ujuma minnes sinna taskurätikuid või muid pabereid.

See on ok (kui ujumissmüts lisaks oleks)

Ujumismütsi kasutamine vähendab võimalusi, et juuksed satuvad vette, mis kipuvad filtreid ummistama. Lisaks kaitseb ujumismüts juukseid kloori eest.

Naiste ujumisriiete puhul lähtutakse rohkem moraalinõuetest. Mikrobikiinid ja stringid on ujulates keelatud, enamikes kohtades kehtib sama monokinide kohta.

Prantsusmaal ujulasse ei sobi

Olgu öeldud, et eelnevalt kirjeldatud reeglid puudutavad avalikke ujumiskohti ega kehti randades.

Kuigi eraldi seadust siin pole, siis näiteks Pariisi reisides tasub arvestada ka sellega, et plätud, sihtkohtade T-särgid, maika tüüpi särgid ning naistel varrukateta topid on põhjalik faux pas ja nende kandmist tasub vältida. Sokkide ja sandaalide kombinatsioon ei roki vist üldse kusagil.

Nii on jah, paar nädalat tagasi Alpe d'Huezi väliujulas tekkis intsident. Näidati retseptsioonis sama pilti, aga kuna prantsuse keelt ei oska, siis arvasin, et küsib, kas mul ujukad on kaasas. Basseini ääres jooksis vetelpäästja ligi ja ei lubanud vette. Pakuti küll rentida ujukaid, aga olin nii masendunud (suusatada ei saanud ka äärmiselt halva ilma tõttu), et tulin sealt tagurpidi välja. Kusjuures mul ei olnud rannashortsid, vaid lühemad ja rohkem ujumiseks mõeldud püksid, aga päris liibukad need ka polnud.

1
0
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased