Milano Malpensa lennujaam saab Silvio Berlusconi nime
veigo
veigo
6. juuli 10:20

Milano Malpensa lennujaamale antakse endise Itaalia peaministri ja ärimehe Silvio Berlusconi nimi, teatas Itaalia transpordiminister ja parempoolse erakonna Liiga juht Matteo Salvini. Reutersi teatel aktsepteeris lennujaama nimemuudatust Itaalia tsiviillennundusamet. Malpensa lennujaam (MXP) on Põhja-Itaaalia suurim rahvusvaheline lennujaam, mis teenindab Lombardia, Piemonte ja Liguuria maakondi, aga ka Šveitsi Ticino kantonit.

Itaalia finantskeskuses Milanos sündinud Berlusconi oli Itaalia peaminister aastatel 1994 kuni 2011. Vastuolulise isikuna tuntud Berlusconi kulges ühest skandaalist teise, sai vähemalt kuus korruptsioonisüüdistust, oli pidevalt uurimise all ning on mitmel korral erinevate kuritegude eest ka süüdi mõistetud. Muuhulgas mõisteti Silvio Berlusconi süüdi alaealiselt seksi ostmise eest, tänu temale jõudis Itaalia ja rahvusvahelisse meediasse fraas "bunga bunga" ehk viide prostituutidega seksipidudele.

Berlusconi oli ka suur Putini ja Venemaa sõber, õigustades järjekindlalt Venemaa tegevust Krimmis ja Ukrainas ning avaldas sageli arvamusi, mida Putin talle otseselt soovitas. Väidetavalt teenis Berlusconi Venemaaga sõlmitud nafta- ja gaasilepingutest tohutu varanduse.

Itaalias tekitab paremjõudude soov Malpensa lennujaam nimetada sedavõrd vastuolulise inimese järgi vastakaid arvamusi, aga hea mõttena tundub see pigem vähestele. Juba levivad ka sellised pildid ja idee asendada lennujaama praegune IATA kood MXP uue koodiga BUG:

Tallinnast lendavad Milano Malpensasse Ryanair ja Wizz Air.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased