Mis juhtub, kui lennujaama ainsal lennujuhil tekib nimmevalu?

Milos on mõnus vulkaaniline saareke Kreekas, Egeuse mere Küklaadide saarestikus. Enamasti satuvad sinna need, kes teevad Küklaadides island-hoppingut ehk kasutavad võimalust praamiga saarelt saarele reisida. Paljudele puhkajatele on Milos ka teadlik valik, sest saar pole turistide poolt samavõrd vallutatud kui mitmed teised Küklaadide saarestiku saared (nagu näiteks Mykonos või Santorini). Saarel on olemas ka oma lennuväli, mis võtab vastu väikeseid lennukeid ja nii mõnigi eelistab praamireisile palju kiiremat lennuühendust.

Lennusihtkohti Miloselt väga palju pole – tegelikult saab lennukiga sinna vaid Kreeka pealinnast Ateenast, lennufirmaks Aegean Airlinesi regionaalne tütarfirma Olympic Air. Kuid Euroopa suvisel puhkuste tipphooajal võib isegi selle ühe ühendusega tõsiseid probleeme tekkida. Selle aasta 20. augustil tühistati Milosele suunduvad lennud sel lihtsal põhjusel, et lennujaama ainsal lennujuhil tekkisid selja alaosas sellised valud, et ta tuli toimetada Milose haiglasse.

Kuigi lennujuht püüdis oma nimmevaludest üle saada ja oma töökohustusi jätkata, osutus töötamine valude tõttu siiski võimatuks ja seetõttu tuligi Milosele saabuvad ja väljuvad lennud tühistada. Kuna Milosel polnud asenduslennujuhti kusagilt võtta, üritati asendaja saarele lennutada Ateenast. Kahjuks polnud seegi operatsioon võimalik, sest Milose lennujuhi tervislik seisund lihtsalt ei võimaldanud tal lennukeid vastu võtta.

Reisijatele, kes pidid Milose lennujaamast Ateenasse lendama, tähendas see jätkulendudest mahajäämist. Lennufirmale tähendab see hoolitsemiskohustust ja reisijatele alternatiivsete lennuvõimaluste leidmist. Loodetavasti on tänaseks uus lennujuht juba Milose saarele saabunud. Praamid peaks ju liikuma.

Allikas ja foto: GreekReporter.com