Mis päevadel broneeritakse kõige rohkem reisipakette?

Maailma suurim reisikorraldaja TUI andmete põhjal broneeritakse Euroopas kõige rohkem reisipakette jaanuarikuu laupäevadel. Broneerimisharjumused riigist riiki mõnevõrra varieeruvad, kuid enamasti on just nädalalõpp see aeg, kui reisimise peale mõeldakse.

Brittidel eksisteerib selline termin nagu "Sunshine Saturday" (päikeselaupäev), mis tähistab uue aasta esimest laupäeva, kui TUI saab Ühendkuningriigist suurima arvu broneeringuid valmisreisidele terve aasta vältel.

Sakslastel on tihedaim broneerimispäev aasta teine laupäev, esimesel veel toibutakse aastavahetusest. Seega võib ennustada, et 2020. aasta 11. jaanuarile langev laupäev saab Saksamaal olema suur reiside broneerimise päev. Psühholoogiliselt on seda fenomeni lihtne seletada: jõulud ja aastavahetus on möödas, uus tööaasta on algamas, taevas on hall ja hing ihkab päikese kätte.

Kui britid ja sakslased eelistavad reise broneerida laupäeval, siis Skandinaavia riikides ollakse aktiivsemad broneerijad pühapäevadel. Hollandis, Belgias ja Austrias tehakse reisiotsus ära nädalavahetusel, kuid broneerimine jäetakse esmaspäeva peale. Suures osas on see seletatav sellega, et kui Skandinaavias tehakse 80% broneeringutest internetis, siis Mandri-Euroopas, eriti saksakeelsetes riikides, eelistatakse reisibüroosse ise kohale minna. Kuigi internetibroneeringute osakaal kasvab ka seal, teeb tervelt 80% puhkuseplaanidega inimesi seda endiselt reisibüroos.

Võib arvata, et Eestis langeb reisipakettide broneerimine jaanuarist hilisemale ajale, kui puhkusegraafikud on paigas.