Missugused on Euroopa parimad vähetuntud reisisihtpunktid?

Euroopa

Businessinsider.com on küsimuste-vastuste lehe Quora arvamuste põhjal pannud kokku nimekirja Euroopa vähetuntud turismikohtadest. Vaadates seal välja toodud reisisoovitusi, torkab silma, et märkimisväärne osa neist juhatab kas Kesk- või Ida-Euroopasse. Nii mõnigi koht pole reisisellidele muidugi kaugeltki tundmatu, pigem iseloomustab neid see, et peavoolu reisiajakirjanduse jaoks pole need tavaliselt kas eriti atraktiivsed (ei kuulu nn. "tuleb elu jooksul kindlasti külastada" nimekirja) või ei ole piisavalt suure kiiksuga. Allpool noppeid reisijate soovitustest.

Berat

Kunagise Bütsantsi impeeriumi piiril asuvas Berati linnas leiab 13. sajandist pärit kindluse ja kiriku. Berati vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Julia Alpid

Sloveenia kirdeosas ja Itaalias loode-kagu suunas kulgevad Julia Alpid (sloveeni keeles em>Julijske Alpe, itaalia keeles Alpi Giulie) pakuvad aktiivset tegevust ja silmailu nii suvel kui talvel. Kõrgeim tipp on samanimelises rahvuspargis asuv 2863 meetri kõrgune Triglavi mägi.

Český Krumlov

Tšehhi Vabariigis Vltava jõe kallastel asuva Český Krumlovi ajalugu ulatub 13 sajandisse. Český Krumlovi kindluse tornist avanevad suurepärased vaated linnale, mille keskaegne arhitektuur on senini üsna samasugune, kui sajandeid tagasi.

Käsmu

Eesti põhjarannikul Lahemaa rahvuspargis asuv Käsmu on tutud kaptenite külana. Sealse meremuuseumi külastamise kõrval leiab tegevust kas kalastamise, purjetamise või kajakisõidu näol.

Bukoviina

Ees-Karpaatides asuv Bukoviina piirkond on jaotatud Ukraina (Põhja-Bukoviina) ja Rumeenia vahel (Lõuna-Bukoviina). Bukoviina künkad on tuntud oma kloostrite ja kirikute poolest.

Fääri saared

Taanile kuuluvad Fääri saared asuvad Norra ja Islandi vahel. Saartelt leiab looduse oma puhtamais vormis. Kuuldavasti on Fääri saared maailma odavaim koht kopterisõidu jaoks. Hinnad algavad 8 eurost, lennujaamast linna saab kopteriga odavamalt kui bussiga.

Tatevi klooster

  1. sajandil ehitatud Tatevi küla lähedal asuv samanimeline klooster on heas korras ning selle juurest avanevad hingematvad vaated.

Veel soovitatakse:

Kuramaa – Leedu ja Kaliningradi oblast
Swalbardi saarestik – Norra
Ahvenamaa – Soome
Sarajevo – Bosnia ja Hertsogoviina
Kungsleden – Rootsi
Tšehhi väikelinnad - Olomouc, Kutna Hora, Plzen
Bacharach ja Dinkelsbühl – linnad Saksamaal Reini ääres
Dordogne'i org - Prantsusmaa
Chesili rand – Lõuna-Inglismaa
Kiži klooster – Karjala, Venamaa
Assoorid - Portugal

Lisa oma soovitus kommentaaridesse!