trip-krainetrip-ukraine-dark

Missugused riigid on reisimiseks endiselt suletud?

Tänaseks on valdav enamus maailma riike pandeemiajärgselt reisimiseks taas avatud, kuigi nii mõneski riigis on veel säilinud testimisnõuded ka vaktsineeritud reisijatele. Siiski on riike, kus reisipiirangud on säilinud tasemel, mis teeb reisimise sinna kas täiesti võimatuks või on sedavõrd tülikas, et ilma väga tungiva põhjuseta reisi ette ei võta. Allpool on ülevaade riikidest, kus Covid-19 seotud piirangud on endiselt jõus. Siia ei ole lisatud riike, kuhu reisimine oli keeruline ka enne pandeemiat nagu Turkmenistan või Põhja-Korea.

Hiina

Kuigi Hiina on teoreetiliselt avatud, on nõudeid sinna reisimiseks sedavõrd palju, et turismireisile sinna ei kipu. Kõigepealt peab reisimise põhjus rahuldama Hiina saatkonda, et viisa saada. Selleks, et saada saatkonnast tervisedeklaratsioon, tuleb teha kaks testi. Saabudes ootab ees tervisekontroll ja 14 päevane karantiin reisija kulul. Kui reisida koos lapsega ja üks annab positiivse testi, siis lapsest lahutatakse.

Hongkong

Hongkong oli välismaalastele sisenemiseks pikalt suletud, kui tasapisi on piiranguid leevendatud. Vaktsineeritud reisijaid saavad Hongkongi juhul, kui on ette näidata negatiivne PCR test ja 7 päevaks broneeritud karantiinihotell. Saabudes ootab ees veel üks test.

Alates 15. juunist on Hongkongi lennujaama jälle võimalik kasutada transiidiks, kuid mitte Mandri-Hiinasse.

Jaapan

Jaapani külastamine on nüüd jälle võimalik, kuid ainult juhul, kui liigutakse akrediteeritud reisibüroo poolt organiseeritud grupireisiga. Muud pisiasjad lisaks: vaktsineerimistõend, reisieelne PCR test, telefoni tuleb paigaldada jälgimisäpp ja registreeruda Visit Japan veebilehel.

Taiwan

Taiwan on sisenemispiiranguid veid leevendanud, kuid välismaalastele on saareriik senini põhimõtteliselt suletud. Peale taiwani kodanike ja residentidte saavad Taiwanisse reisida ainult ärireisijad, kellel on sisenemiseks taotletud eriluba.

Venemaa

Venemaa piirid on üldjuhul välismaalastele sisenemiseks suletud, enamik riike soovitab sinna praegu mitte reisida. Sama kehtib Valgevene puhul.

Tuvalu, Nauru, Tonga

Tuvalu on tavareisijale suletud sõltumata vaktsineerimise staatusest. Sama ka Nauru ja Tongaga.

Solomoni saared

Solomoni saared on suletud, kuid avaneb alates 1. juulist 2022. Vajalik on reisieelne PCR test ja kohapeal antigeeni kiirtest.

Vanuatu

Vanuatu avab pärast 27 kuulist pausi piirid alates 1. juulist. Kõigil on vajalik teha 24 h sees enne väljalendu antigeeni kiirtest ja laadida tulemus üles Vanuatu Tervishoiuministeeriumi lehele.

Samoa

Samoa on hetkel rahvusvahelistele reisijatele suletud, kuid avaneb alates 1. augustist 2022.

Mikroneesia Liiduriigid

Mikroneesia Liiduriigid on samuti suletud, kuid peaks avanema alates 1. augustist.

Marshalli saared

Marshalli saared on maailma üks rangemate sisenemispiirangutega riike. Välismaalastele on sisenemine üldjuhul keelatud, kuid eelnevalt taotletud eriloa alusel mõnel puhul võimalik. Sel juhul ootab saabudes ees 21 päevane karantiin.

Kokkuvõtteks

Nagu näha, on reisimiseks suletud riike üsna väheks jäänud ja lähiajal avanevad mitmed ka neist. Jaapani ja Taiwan võiks sügisest tavaturistile samuti avatud olla, kuid Hiina oma kompromissitu Covid-poliitikaga võib veel pikalt suletuks jääda – aga sellega on tänaseks kõik nagunii ära harjunud.