Mütsimuuseum Riias

Riia

Kui guugeldada eesti keeles mõistet mütsimuuseum Riias või mütsimaailm Riias, siis saab tulemuseks 0 vastet. Ometi on selline muuseum Riias juba mõnda aega täiesti olemas ja veebiski esindatud. Ingliskeeles on selle nimeks The World of Hat.

Mütsidele pühendatud muuseumi asutaja Kirill Babajev on pärit Moskvast ning huvitus rahvarõivaste kogumisest. Muuseumi idee sündis, kui 2002. aastal soetas ta Põhja-Tais asuva Chiang Mai ööturul naiste peakatte, mis oli kaunistatud teokarpide, hõbeda ja birma müntidega. Sellest sai alguse peakatete kogu, mille suuruseks on nüüdseks üle 400 eseme.

Aastal 2014 avati see kogu kõigile vaatamiseks. Igal peakattel ja selle saamisel on oma lugu. Lisaks mütsidele (s.h. ka Eestist pärit) leiab muuseumist ka jalavarje. Tripadvisoris on muuseum päris häid hinnanguid saanud. Kui Riias aega üle jääb, tasub läbi astuda.

Riia mütsimaailm on avatud kolmapäevast pühapäevani kella 10 hommikul kuni 6 õhtul. Sissepääs on suvehooajal täiskasvanutele 4 eurot, talvel 3,5 eurot. Perepilet (2 täiskasvanut ja 2 last) maksab suvel 11,50 eurot, talvel 10,50 eurot. Asukoht on kesklinnas, Vīlandes iela 7. Vaata worldhat.net.