Turbulents on paljude jaoks lendamise juures üks negatiivsemaid aspekte. Kuigi turbulentsi esineb küllaltki regulaarselt, tuleb tõsist turbulentsi ette suhteliselt harva. USA statistika põhjal satub tõsisesse turbulentsi ainult üks igast 50 000 lennust. Viimase 16 aasta jooksul on USA-s turbulentsi tõttu igal aastal vigastada saanud keskmiselt 33 inimest, aga valdav enamus sellistest olukordadest tekib kinnitamata turvavööde tõttu.
Turbulentsi tekkimise seletus. Allikas: The National
Lennureisijatele turbulentsi prognoosimesega tegelev veebileht Turbli analüüsis 150 000 lennuliini ning pani selle põhjal kokku statistika 2023. aasta kõige turbulentsemate lennuliinide kohta. Kõige turbulentsemaks osutus 1900 km pikkune liin Tšiili pealinna Santiago ja Boliivias asuva Santa Cruzi Viru Viru lennujaama vahel. Teisele kohale asetus liin Almatõ (Kasahstan) ja Biškeki (Kõrgõzstan) vahel. Kolmandal kohal oli Lanzhou ja Chengdu vaheline liin Hiinas.
Kui vaadata Euroopat, siis kõige tõenäolisem on turbulentsi kogeda Alpide ümbruses. Liinid Zürichisse ja Genfi Šveitsis on tänu Alpidele eriti mõjutatud. Suhteliselt turbulentne kipub olema ka lend Tbilisi ja Jerevani vahel.
Riikide lõikes esineb kõige rohkem trubulentsi mägistes piirkondades. Esikolmik on Bhutan, Lesotho ja Nepal. Üsna turbulentne on ka Assooridel, mis antud juhul on kajastatud eraldi riigina. Eesti on selles nimekirjas alles 166. kohal.