Nepalis enam üksinda mägimatkale minna ei saa
veigo
veigo
8. märts 2023 08:05

Nepal on teada-tuntud mägimatkajate paradiis, aga alates 1. aprillist 2023 saab läbi see ajastu, kui trekkingu võis ette võtta omapäi. Alates 1. aprillist on välismaalastel Nepalis lubatud mägimatkale minna ainult koos litsentseeritud giidiga. Sellel on kaks põhjust:

  • tagada matkajate turvalisus ja
  • pakkuda teenimisvõimalusi kohalikele giididele.

Igal aastal jääb Nepalis kadunuks 10 kuni 15 matkajat, kellest valdav enamus tegi seda omapäi ning osadel tekivad probleemid turvalisusega. Nende olukordade vältimiseks aprillis jõustuv piirang ongi mõeldud. Jutud selliste reeglite kehtestamisest on liikunud viimased 10 aastat ning nüüd jõuti lõpuks otsuseni.

2019. aastal registreeriti Nepalis orienteeruvalt 50 000 turisti, kes läksid matkama iseseisvalt, olles omandanud TIMS (Trekkers Information Management System) matkaloa. Omapäi matkamist valitakse mitmetel põhjustel, näiteks vabadus valida marsruuti, kestvust või tempot. Sellist vabadust tulevikus Nepalis enam ei ole.

Matkajuhtide päevatasu Nepalis varieerub 25-50 dollarini, ulatudes pikematel ja raskematel matkadel 100-200 dollarini päevas.

TIMS on välisriikide kodanikelt nõutav mägimatkaja luba, mida väljastab Nepali Turismiministeerium. Edaspidi seda ilma giidita ei saa, mis tähendab, et asju tuleb ajada läbi mägimatku pakkuvate firmade. Ühtlasi tõsteti ka matkaloa hinda. Kui varem küsiti grupimatkajatelt loa eest 1000 ruupiat ja soolomatkajatelt 2000 ruupiat, siis nüüd maksab TIMS kõigile 2000 Nepali ruupiat (14,5€).

Everest on erandiks

Teoreetiliselt on TIMS vajalik kõikjal Nepalis, kuid Everesti piirkonna omavalitsus on keeldunud neid väljastamast, asendades selle enda kehtestatud matkatasuga. Seetõttu on Everesti ümbruses matkamiseks vajalik minna Luklas kohalikku omavalitsusse ja maksta tasu seal.

Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased