New Delhi õhk on saastatum kui Pekingi õhk

Et Hiina pealinnade õhk on tugevalt reostatud, ei ole enam ammu uudiseks. India suurlinnad ei jää õhureostuse poolest aga Hiina metropolidest maha - kuid kahjuks ei ole kohalikud võimud suutnud olukorda parandada. New York Timesi kohaselt on New Delhi õhu tahkete osakeste sisaldus juba mitu nädalat väga kõrge olnud, viimastel nädalatel ületab peente osakeste sisaldus õhus juba 400 mikrogrammi 1000 l õhu kohta (näiteks Saksamaal loetakse juba 18 µg 1000 l kohta küllaltki tugevaks saastatuseks). Seetõttu soovitavad mitmed suuremad reisiportaalid turistidel New Delhit praegu mitte külastada.

Saastatuse tagajärjed ei ole lasknud ennast oodata, WHO andmete kohaselt esineb indialaste seas võrreldes ülejäänud maailmaga elaniku kohta kõige enam hingamisteede haigusi.

Keskkonnameditsiini spetsialisti Angel Hsu sõnul on Hiinas toimunud kohalikud protestid muutnud õhusaastatuse poliitiliselt oluliseks teemaks. Indias ei ole avalikkus ametnikele õhusaastatust puudutavate andmete avaldamiseks survet avaldanud ja seetõttu ei ole ka elanikud olukorra tõsidusega kursis.