Norrakad püstitsid uue maailmarekordi, külastades 24 tunni jooksul 19 riiki

Kolm norra meest püstitasid läinud pühapäeval maailmarekordi, külastades 24 tunni jooksul kokku 19 riiki. Rekordipüstitajateks olid 39-aastane Gunnar Garfors, 42-aastane Tay-young Pak ja 38-aastane Øyvind Djupvik.

Rekordreis sai alguse laupäeva ja pühapäeva vahelisel keskööl Kreeka ja Bulgaaria vahelisel piiril. Reis jätkus Balkanimaades – Kreekale järgnesid Makedoonia, Kosovo, Serbia, Horvaatia ja Bosnia. Seejärel võeti suund Euroopa keskosale, kus läbiti Sloveenia, Austria, Ungari, Slovakkia, Tšehhi vabariik, Saksamaa, Holland, Belgia, Luxembourg, Prantsusmaa ja Sveitš. Reis lõppes pühapäeva öösel Liechtensteinis.

Illustratsioon: The Telegraph.co.uk

Rekordi püstitamine ei alanud eriti paljulubavalt, sest Kreeka piirivalvuritele ei meeldinud rekordipüstitust jäädvustanud fotograafi John Bjarne Liumi pildistamine mitte üks raas. Arreteerimist õnnestus siiski vältida ja reis võis jätkuda.

Foto: teamcomeon.com

Edasi läks reis sujuvalt, kui välja arvata pisiprobleemid Kreekas renditud autoga ja seltskonda tabanud äge äikesevihm Sveitšis. Makedoonias selgus, et broneeritud rendiauto oli kellelegi teisele juba ära antud ja norrakad pidid sõitma rohkem kui 100.000 kilomeetrit läbisõitnud Ford Focusega. Ka piiriületusjärjekord Kosovosse osutus oodatust pikemaks. Seetõttu jäeti rendiauto Makedooniasse ja käidi korraks lihtsalt Kosovos ära, et riik "kirja saada".

Arvestades reisitempot, polnud meestel aega pikemaid söögipause pidada. Tee peal toituti võileibadest, maiustustest ja energiajookidest. Ainsad puhkehetked olid bensiinijaamades rendiautosid tankides.

Tegemist polnud siiski sõprade esimese katsega maailmarekordit püstitada. Selle aasta mais kordas sama seltskond senist maailmarekordit, milleks oli 17 läbitud riiki ühe ööpäevaga. Nüüd tehti aga eelnev kodutöö põhjalikumalt ära ja suudeti 24 tunni jooksul ära käia 19 riigis.

Meeste reisi aitas finantseerida ja põnevamaks muuta hasartmängufirma Comeon, kes hoidis pinget üleval võimalusega panustada sellele, kas uus maailmarekord sünnib või mitte ja mis riike rekordiüritusel külastatakse.

Reisi norrakeelne veebileht asub aadressil teamcomeon.com.