Novaturas jäi Leedu riigi abiga pinnale
veigo
veigo
19. veebr 2021 05:33
Reisikorraldajad ja -bürood

Baltimaade suurim reisikorraldaja Novaturas, mis Eestis tegutseb kaubamärgi Novatours all, võib tulevikku senisest kindlamalt vaadata, sest pandeemia ajal ellu kutsutud Leedu riiklik äriabifond SAF süstib ettevõttesse 10 miljonit eurot. 5 miljoni euro ulatuses on tegemist konverteeritavate võlakirjadega, 5 miljonit on tavalised võlakirjad. Finantseerimisperioodi pikkuseks on 6 aastat, kuid Novaturasel on võimalus võlakirjad ka varem välja lunastada. Juhul, kui seda ei suudeta, läheb osalus Novaturases konverteeritavate võlakirjade ulatuses üle Leedu riigile.

Kui Novaturase aktsionärid tehingu heaks kiidavad, peaks Novaturas saavutama paremad finantseerimistingimused ka oma suurimalt kreeditorilt, milleks on Luminori pank. See tähendab laenude maksetähtaegade pikendamist ja laenuintressi alandamist.

Riiklik rahasüst tähendab, et Novaturase likviidsusprobleemid on mõneks ajaks lahendatud ja reisikorraldaja ootamatut pankrotti lähitulevikus karta pole.

Vilniuse ja Varssavi börsil noteeritud Novaturas on suurim reisikorraldaja nii Leedus, Lätis kui Eestis. Grupi 2019. aastal 180 miljoni euroni ulatunud käive kukkus eelmisel aastal 82% 33,1 miljoni euroni. 4,2 miljoni euro suurusest kasumist sai samal ajal 5 miljoni euro suurune kahjum.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased