Nüüd saab uut rahvusvahelist juhiluba taotleda

Alates 3. maist saab Transpordiameti klienditeenindusbüroodes taotleda uut rahvusvahelist juhiluba, mis on tunnustatud täiendavalt 39 riigis. Eesti ühinemine 1949. aasta Genfi teeliikluse konventsiooniga sai heakskiidu Vabariigi Valitsuselt selle aasta alguses, mis tähendab, et Eestis väljastatud juhiluba tunnustatakse nüüdsest suures osas maailma riikidest.

Riigid, kes hakkavad tänu 1949. aasta Genfi liikluskonventsioonile tunnustama Eesti juhiluba: Alžeeria, Ameerika Ühendriigid, Argentiina, Austraalia, Bangladesh, Barbados, Benin, Botswana, Burkina Faso, Dominikaani Vabariik, Egiptus, Fidži, Guatemala, Haiti, India, Jamaica, Jordaania, Kambodža, Kanada, Kongo Vabariik, Laos, Lesotho, Liibanon, Madagaskar, Malaisia, Malawi, Mali, Namiibia, Paapua Uus-Guinea, Paraguay, Rwanda, Sierra Leone, Singapur, Sri Lanka, Süüria, Togo, Trinidad ja Tobago, Uganda ja Uus-Meremaa. Samuti ka Hongkong ning Macau.

Genfi konventsiooni osalisriiki reisides tuleb taotleda Transpordiametist Genfi konventsiooni kohane rahvusvaheline juhiluba, mis kehtib ühe aasta. Rahvusvaheline juhiluba väljastatakse kehtiva Eesti riigisisese juhiloa alusel ja selle saamiseks tuleb Transpordiameti teenindusbüroole esitada isikut tõendav dokument ja värviline paberil dokumendifoto suurusega vähemalt 35×45 mm ning tasuda riigilõiv 26 eurot.

Allikas: Transpordiamet