Ööbimine lennujaamas - maailma parimad ja halvimad lennujaamad 2014

Öö lennujaamas pole ilmselt kellegi unistus, kuid veebilehe Sleeping in Airports abil saab juba enne lennupiletite ostu kontrollida, kui mugavaks või ebamugavaks ööbimine ühes või teises lennujaamas tõotab kujuneda.

Sleeping in Airports koostab reisikommuuni abiga edetabelit maailma ja regioonide parimatest ning hullematest lennujaamadest just ööbimise seisukohalt vaadates. Hinnanguid jagatakse nelja kriteeriumi alusel:

 • mugavus: kui mugav on lennujaamas ööbida (tühi/rahvarohke; piisavalt/napilt toole, toolide mugavus, eraldi puhketsoonide olemasolu jne.);
 • muud mugavused:tasuta WiFi olemasolu, kas süüa saab ka öösel, võimalus dušši kasutada, kas pika ooteaja jooksul on lennujaamas midagi teha või mitte;
 • puhtus: kui puhtad on põrandad, tualettruumid ja söögikohad; -suhtumine: kas lennujaama personali suhtumine ja lennujaama poliitikad on öö veetmise seisukohalt positiivsed või negatiivsed (sealhulgas ka see, kas magajatele pakutakse lennujaama poolt tekke ja patju).

Äsja avaldas Sleeping in Airports reisijatelt saadud tagasiside tulemusena koostatud edetabeli Maailma parimad ja halvimad lennujaamad ööbimiseks 2014. Tulemused leiab allpool.

Maailma parimad lennujaamad ööbimiseks 2014. aastal

 1. Singapur Changi
 2. Seoul Incheon
 3. Helsingi Vantaa
 4. München
 5. Vancouver
 6. Kuala Lumpur
 7. Hong Kong
 8. Tokyo Haneda
 9. Amsterdam Schipol
 10. Zürich

Singapur Changi lennujaam

Singapuri Changi

lennujaama valimine maailma parimaks lennujaamaks kõikvõimalikel hindamistel on muutunud juba tavapäraseks rutiiniks. Aga oluline on see, et Singapur tahab ja oskab oma taset hoida. Pikemaks peatumiseks on lennujaamas 6 eraldi tsooni, kus leiab puhkamiseks mõnusad lamamistoolid. Kiidusõnu väärivad ka väravate juures asuvad toolid, millel magamist hõlbustab toolireal puuduvad käetoed.

Incheoni lennujaama puhketsoon

Seouli Incheoni

lennujaam oli samal kohal ka 2013. aasta küsitluses. Äärmine puhtus, piiramatu tasuta WiFi, mõned eraldi puhketsoonid ja magamiseks sobivad ilma käetugedeta pingid.

Helsigi Vantaa lennujaama puhketsoon

Paljudele eestlastele tuttav Helsingi Vantaa lennujaam on 2013. aasta 5. kohalt teinud hüppe 2014. aasta maailma esikolmikusse. Kindlasti aitas sellele kaasa lennujaamas avatud spetsiaalne lõõgastumistsoon. Pole siiski, teada, kas see jääb Vantaasse püsivalt või mitte, sest lennujaam avas selle ajutise testina.

Euroopa parimad lennujaamad ööbimiseks 2014. aastal

Euroopa parimate lennujaamade esikümnesse mahub 2014. aasta küsitluse põhjal ka Tallinna Lennart Meri lennujaam. Tallinna lennujaam teenib kiidusõnu sõbraliku suhtumise, mugavate toolide, tasuta raamatukogu ja Skype-punktide olemasolu eest.

 1. Amsterdam Schiphol
 2. Helsingi Vantaa
 3. München
 4. Zürich
 5. Porto
 6. Tallinn
 7. Praha
 8. Frankfurt
 9. Kopenhaagen
 10. Oslo Gardermoen

Kui eelnevalt sai ära toodud lennujaamad, mis pakuvad meeldivaid elamusi, siis järgmistes lennujaamades toimuv on eelneva vastand. Reisijate hinnagul on maailma kõige ebameeldivamad lennujaamad ööbimiseks aastal 2014 järgmised:

 1. Islamabad Benazir Bhutto, Pakistan
 2. Jeddah King Abdulaziz, Saudi Araabia
 3. Kathmandu Tribhuvan, Nepaal
 4. Manila, Filipiinid
 5. Taškent, Usbekistan
 6. Pariis Beauvais
 7. Frankfurt Hahn
 8. Milano Bergamo
 9. Berliin Tegel
 10. New York La Gardia

Islamabadi lennujaama

kohta märgitakse, et see sarnaneb pigem keskvanglale kui lennujaamale. Must, meeletult rahvast, keda keegi ei ohja. Korruptiivsed ja agressiivsed turvatöötajad. Võimalik, et olukord muutub 2016. aasta keskel, kui Islamabadis avatakse uus lennuväli (vähemalt plaanid on sellised).

Saudi Araabia tihedaima liiklusega lennujaamas Jeddahi lennujaamas napib teenuseid. Personal on reisijatega jäme, immigratsioonijärjekorrad meeletud. Toole napib, need on ebamugavad ja käetugedega. 2015. aasta keskel peaks ka Jeddahis valmima uus lennujaam.

Nepaali ainsat rahvusvahelist lennujaama Kathmandus on hellitavalt kirjeldatud kui "slummi naabruses asuvat bussijaama", kus tualettruume on parem vältida. Lisaks ei lange ööbimine lennujaamas kokku kohalike tavade ja normidega.

Küsitluses Sleeping In Airports 2014. aasta kokkuvõttest leiab lisaks Euroopale infot parimate ja halvimate lennujaamade kohta muudes regioonides: Aafrikas, Aasias, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ning Kariibi mere piirkonnas, Lähis-Idas, Põhja-Ameerikas ning Austraalia ja Okeaania piirkonnas.

Vaata ka 2013. aasta edetabelit puudutavat Trip.ee uudist.