Omaani saab varsti viisavabalt

Omaani Rahandusministeerium tutvustas hiljuti riigi lähiaastate majandusarengu plaani. Selles on oluline roll ka turismi arendamisel ning turistide ligimeelitamiseks plaanitakse 100 riigi kodanikud lubada tulevikus Omaani viisavabalt. Praegu saab Omaani e-viisaga. Viisavaba sisenemisega riikide nimekirja pole veel avaldatatud – teadet oodatakse lähemate kuude jooksul – kuid eeldatavasti on seal kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, s.h. ka Eesti.

Praegu kehtib Omaanis viisavabadus teistele Pärsia lahe riikidele (Araabia Ühendemiraadid, Bahrein, Katar, Kuveit, Saudi Araabia). Seoses koroonaviirusega lubatakse hetkel riiki ainult Omaani kodanikke ja Omaani alalise elamisloaga inimesi. Ka neilt nõutakse negatiivset koroonatesti enne lennukisse lubamist, testimist saabumisel ning 7 päevast karantiini, pärast mida tuleb taas testida.

Transiit läbi Omaani läheb veidi kallimaks

Alates 1. jaanuarist 2021 peavad reisijad, kes lendavad läbi Omaani (ilmselt siis Oman Airiga), hakkama maksma 3 riaali (6,6€) riigist lahkumise tasu. Varem seda transiitreisijatelt ei küsitud.