Otseallikast: kuidas on praegu olukord Phuketil?
veigo
veigo
9. mai 2021 06:25

Trip.ee-l on heameel vahendada värsket infot olukorrast Tai puhkusesaarel Phuketil. Kirjutajaks on Janek, kes on Phuketil elanud 3 aastat. Paljud eestlased on teda kohanud kurikuulsal Bangla peotänaval, kus ta peab eestlaste baari (Lovelust Bar) või temaga koos Phuketi tuuril käinud. Neid teeb ta paar viimast aastat koostöös Paradiisisaar.ee-ga ehk siis paljudele tuntud Jensiga. Paradiisisaar.ee on tegutsenud Phuketil juba üle 11 aasta ja viinud tuhandeid eestlasi erinevatele põnevatele trippidele. 

Hetkeolukord Phuketil

Hetkel on olukord terves Tais, eriti aga Phuketil, üsna halb. Inimesed elavad päev korraga, kuna 70% kõikidest ettevõtetest on oma uksed sulgenud ning töökohtasi ei jagu kõigile. Paljud kohalikud on sõitnud tagasi oma kodukohtadesse ja ootavad, et paremate aegade saabudes naaseda tagasi Phuketile tööle. 

Covidi kolmas laine Tais ja Phuketil 

Phuket oli viirusevaba täpselt 105 päeva ja inimestel oli juba lootus, et natuke veel ja kõik läheb paremaks. Aga kahjuks aprilli keskel tõid kohalikud Tai superstaarid covidi Phuketile uuesti tagasi.

Neli Tai superstaari saabusid Bangkokist Phuketile puhkust veetma ja külastasid kolme suuremat meelelahutusasutust. Enesele teadmata olid nad viirusekandjad. Teadaolevalt oli 28. aprilliks sellest nakkuskoldest viiruse saanud pea 400 inimest.

Võimud reageerisid sellele õnneks kiirelt ja kehtestasid kohe ka rangemad piirangud Phuketil ja ka teistes provintsides, kus nad viibisid. Vähemalt kuni 12. maini on suletud kõik baarid, massažisalongid. Restoranidest alkoholi osta ei saa ning poed ja söögikohad peavad sulgema uksed kell 22:00. 

Vaktsineerimine Phuketil

Vaktsineerimine käib täie hooga. Praegu on vaktsiini saanud juba ùle 100 000 inimese ja enamus on saanud ka juba teise süsti. Esimeses järjekorras vaktsineeritakse 18-60 aastased töötavad inimesed, kes puutuvad kokku teiste inimestega. Kuna turism on vaja uuesti käima saada, siis 1. juuliks plaanitakse vaktsineerida vähemalt 70% kohalikest.

Kohalikud lähevad vaktsineerima uhkuse ja heameelega ning on õnnelikud, kui vaktsiin tehtud, sest nad teavad, et sellest sõltub nende tulevik (ehk siis Phuketi avamine turistidele).

Üldpilt ja võrdlus tippajaga

Praegu on avatud umbes 20% hotellidest ja söögikohtadest. Kes Phuketil on käinud, see teab, milline rahvamass on siin tipphooajal. Igal sammul on mõni restoran, hotell, massaažisalong, suveniiripood või tuuride pakkuja. Nüüd peab reaalselt otsima, kuhu saaks sööma minna või kus oleks avatud mõni massaažisalong. Tuuride pakkujaid ja suveniiripoode võib terve Phuketi peale üles lugeda kahe käe sõrmedel.

Hotellid ja söögikohad, mis on suutnud ennast kuidagi ära majandada, on enamjaolt tühjad. Mõni üksik külastaja ja needki on enamjaolt kohalikud, kes on tulnud teistest provintsidest Phuketile puhkama. Loomulikult leidub ka üksikuid välismaalasi, kes on tulnud Taisse mõneks kuuks puhkama. Üldiselt on need välismaalased, kes elavad juba pikemalt Phuketil ja on omale rentinud või ostnud elamise.  

Hinnatase võrreldes varasemaga

Hinnatase Phuketil on märgatavalt langenud. Paljud söögikohad ja hotellid on oma hinnad alla lasknud, et meelitada natukenegi rohkem kliente. Kui enne covidit algasid hinnad restoranides alates 100 bahtist, siis hetkel saab kõhu täis 50-60 bahti eest.

Hotellid on samuti hinnad alla lasknud. Väga hea ja korraliku hotelli saab kuuks ajaks alates 10 000 bahti (265€) eest. See on pea 4 korda odavam, kui tavaliselt tipphooajal. Loomulikult on ka kallimaid lukshotelle, aga needki teevad suuri soodustusi. 

Turistid linnapildis

Välismaalasi kohtab põhiliselt sellistes piirkondades nagu Chalong, Naiharn ja Rawai. Enamjaolt on need eurooplased, kes elavad juba aastaid Phuketil või on tulnud siia mitmeks kuuks puhkama. Kuna mainitud piirkondades on pikemalt elamiseks soodsamad tingimused, siis ongi seal rohkem välismaalasi näha. 

Olukord randades

Üldiselt on märksõnaks "tühjus". Aga siiski on kaks randa, kuhu inimesed enne päikeseloojangut kogunevad. Need on Patong ja Naiharn.  

Patongi rannas näeb pigem rohkem kohalikke. Tullakse sportima, piknikku pidama ja lihtsalt seltskonda nautima. Päeval taid rannas ei käi. Õhtul on see ideaalne koht, kus mõnusalt aega veeta. 

Naiharni rannas on pigem enamus välismaalased. Nagu eelnevalt mainitud, siis selles piirkonnas elavad paljud välismaalased pikaajaliselt. Mõnel õhtul on rahvast isegi niipalju, et ei saa arugi, et on madalhooaeg. 

Kata rannas võib aeg-ajalt kohata ka omajagu inimesi, kuna seal on suuremad lained ja tegeletakse surfamisega. Teised rannad nagu Karon, Kamala ja Surin on praktiliselt tühjad. 

Kohalike meeleolu 

Lühidalt öeldes on meeleolu kurb. Kui küsida, et kuidas läheb, siis väga tihti naeratavat taid, nagu oleme harjunud nägema, ei näe. Vastus on, et igav on ja raha pole. Kuna enamus toetavad rahaliselt ka oma perekonda, siis tunnevad nad ennast halvasti, sest ei saa neid aidata. Aga nad siiski usuvad ja loodavad, et selle aasta sees muutub kõik jälle paremaks. 

Lõpetuseks

Ka mina loodan, et hiljemalt novembris on Tai kõigile jälle avatud. Kuna eestlastele Tai meeldib, siis ootame teid koos Jensiga siia jälle külla, et teha mõni lahe tripp või nautida õhtuti mõnusat kokteili eestlaste baaris.

Olge positiivsed ja päikest teile! 

(Kui kellelgi on kohapealset infot jagada veel mõnest põnevast kohast, andke Tripile teada!)

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased