Palju maksab öö maailma kõige odavaimas kõik-hinnas rannakuurortis?

Dominikaani Vabar...

Reisimise hinnavõrdlustele pühendunud portaal PriceofTravel.com võttis eesmärgiks välja selgitada, kust leiab maailma kõige odavama kõik-hinnas (AI ehk all inclusive) rannakuurorti. Seejuures jäeti välja kõik need kuurortid, mis said portaalides pidevalt keskpäraseid või alla selle hinnanguid. Tulemusi kokku võttes selgus, et maailma kõige odavama kõik-hinnas kuurorti leiab Kariibidel Dominikaani Vabariigist. Selleks on Natura Park Beach – EcoResort & Spa Punta Canas.

Oktoobriks 2013 oli võimalik broneerida kõike sisaldav kaheinimese majutus 79,06 dollari eest, mis teeb 57,5 eurot. Jah, alla 60 euroga saavad kaks inimest lisaks konditsioneeritud toale kolm söögikorda päevas pluss kohalik alkohol (tavaliselt õlu ja rumm). Seejuures asuvad toad ranna ja basseini lähedal.

Siinkohal tuleb märkida, et tegemist on madalhooaja hindadega. Samasuguse toa eest tuleb jaanuaris 2014 maksta üle kahe korra rohkem - 155 dollarit ehk 113 eurot. See tähendab, et kõrghooajal võib mõni teine AI-kuurort osutuda odavamaks, kuid madalhooajal on tegemist tõeliselt hea pakkumisega.

Kuidas nad saavad selliseid hindu pakkuda?

Arvustuste kohaselt on Natura Park Beachi põhiklientuuriks Kanada ja Venamaa puhkajad, kes maksavad ka madalhooajal enamasti rohkem, kui 79 dollarit/öö. Kuid selline pakkumine näitab, et ruume täis hoides teenitakse kasumit ka taoliste hindade juures. Pealegi on puhkajatel ju kalduvus võtta erinevaid lisateenuseid ja ekskursioone. Loomulikult aitab sellise hinna kujunemisele kaasa ka see, et Dominikaani vabariigis on tööjõukulud madalad ning rohkem kui 500 toaga hotell ostab vajamineva söögi-joogi hulgi.

Odavale hinnale vaatamata on enamik külastajate tagasisidest küllalt positiivne. See tähendab, et maailma odavaimas kõik-hinnas kuurortis ei lõigata mitte kõiki nurki otseks.

Fakte Natura Park Beach – EcoResort & Spa kohta:

524 tuba
4 restorani
1 bassein
Tärnid kuurorti kodulehel: 5 tärni
Tärnid Expedia kodulehel: 3 tärni
Expedia keskmine tagasiside: 3,5 tärni
TripAdvisori keskmine tagasiside: 3,5 tärni

Soodsa pakkumise saamiseks tuleb siiski võrrelda hindu erinevates broneerimismootorites. Kõige odavama pakkumise tegi antud juhul Expedia, hotelli kodulehel sai samadeks kuupäevadeks majutuse 40 dollarit kallimalt ehk 120 dollariga.

Kindlasti leiab väga kvaliteetset majutust hea hinnaga ka Kagu-Aasias, kuid antud juhul oli eesmärgiks võrrelda kõik-hinnas majutust. Aasias all-inclusive traditsiooni väga ei kohta ja sel juhul on tegemist hindade kallima otsaga.

Fotod on kuurorti kodulehelt.